Širdyje lietuvis. Lietuvius sujungęs „Draugystės tiltas“, sporto salė tautiečiams Londone ir sūnui Sabonio vardą davęs Laurynas

Meilė sportui įkvėpė Amerikos lietuvį sūnui duoti Sabonio vardą

Krepšinis Jungtinėse Valstijose gyvenančiam kauniečiui Laurynui Misevičiui, kaip pats sako, tiesiog teka venomis. Pasaulio lietuvių bendruomenės sporto reikalų komisijai vadovaujantis vyras krepšinį žaidė nuo vaikystės, dėl krepšinio pateko į universitetą už Atlanto, įkvėptas krepšinio net sūnų pavadino legendinio krepšininko pavarde.

„Kadangi mūsų su Ingrida pagrandukas gimė Portlande, kur ilgą laiką žaidė Arvydas Sabonis, tai aš manau, kad natūralu, kad jo antrasis vardas yra Sabonis, taip ir pavadinome Rokas Sabonis Misevičius“, – sekmadienį LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis” pasakos Laurynas.

Šešiametis Rokas jau taip pat mėto į krepšį. Su aktyviai lietuvių bendruomenės veikloje Jungtinėse Valstijose dalyvaujančiais tėvais dar nesulaukęs pirmojo gimtadienio buvo spėjęs lėktuvu skristi 17 kartų. O paaugęs asmeniškai susipažino ir su lietuviško krepšinio legenda.

„Arvydui labai buvo įdomu jį pamatyti. Jie susitiko prieš porą metų Joniškio krepšinio muziejaus dešimtmečio šventėje. Arvydas sako, pagaliau parodysi man savo sūnų ar ne“, – šypsosi Š. Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo sporto sąjungos vadovas. Laurynas tikisi, kad vieną dieną jo sūnus supras, kokį svarbų vardą nešioja ir kodėl.

Taip pat laidoje:

Rugalando bendruomenės Norvegijoje pirmininkas Saulius Trepekūnas bendruomenei vadovauja 10 metų, buria tautiečius įvairiausioms veikloms.

Lietuvius iš visos Europos į amžinąjį miestą atvedė „Draugystės tiltas“. Lietuvybę ir lietuvių kalbą puoselėjantys tautiečiai ne tik mokėsi senųjų amatų, šokių, dainų, bet ir svarstė, kaip meile tėvynei užkrėsti mažuosius.

Mindaugas Londone savo rankomis sandėlį pavertė sporto sale: dabar kviečia sportuoti lietuvius

Po daugiau nei dešimties metų Londone Mindaugas čia įkūrė sporto salę lietuviams. Viską darė savo rankomis, o dabar ne tik laukia sportuojančiųjų, bet ir buria aktyvių žmonių bendruomenę.

Originalus Linkas,- spausti: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000172922/sirdyje-lietuvis-lietuvius-sujunges-draugystes-tiltas-sporto-sale-tautieciams-londone-ir-sunui-sabonio-varda-daves-laurynas

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/sirdyje-lietuvis-lietuvius-sujunges-draugystes-tiltas-sporto-sale-tautieciams-londone-ir-sunui-sabonio-varda-daves-laurynas/