Tarptautinis krepšinio turnyras skirtas Lietuvos ambasados 90-mečiui

Vašingtone rengiamas tarptautinis krepšinio turnyras skirtas Lietuvos ambasados 90-mečiui
Šeštadienį, birželio 7 d. Vašingtone įvyks tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos rengiamas krepšinio turnyras, kuris šiais metais skiriamas 90-osioms LR ambasados JAV įsikūrimo Vašingtone metinėms paminėti.

„Tai seniausiai veikianti Lietuvos Respublikos ambasada, kurios veikla niekuomet nebuvo nutrūkusi, o per visą sovietų okupacijos laikotarpį ambasada buvo tapusi mūsų laisvės simboliu ir vilties žiburiu. Vašingtone dirbę Lietuvos diplomatai, kartu su JAV lietuviais reikšmingai prisidėjo prie mūsų valstybės Nepriklausomybės atkūrimo ir jos tarptautinio pripažinimo, o vėliau ir valstybingumo įtvirtinimo per pilnateisę narystę NATO ir Europos Sąjungoje. Šiandieniniai Lietuvos diplomatų tikslai – valstybės ir jos piliečių interesų atstovavimas, strateginės partnerystės su JAV stiprinimas, mūsų šalies žinomumo didinimas Jungtinėse Valstijose, čia gyvenančių Lietuvos piliečių ir draugų telkimas yra neatsiejami nuo lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio, kuris, beje ir JAV yra viena populiariausių sporto šakų, todėl ambasados jubiliejaus paminėjimas krepšinio turnyru turi didelę simbolinę prasmę“, – teigia Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis.

Jau 11-tą kartą rengiamame ambasados taurės turnyre šiemet varžysis rekordinis komandų skaičius – 12, tarp kurių Amerikos lietuvių ekipos iš Niujorko, Los Andželo, Čikagos, Baltimorės, Teksaso valstijos ir kitų vietovių. Net 5 komandos, įskaitant diplomatus, atstovaus Vašingtonui. Lietuvos ambasados kolektyvas kartu su kolegomis iš Ispanijos, Airijos, Belgijos ir Ukrainos ambasadų sudarys bendrą diplomatų komandą, simboliniu „Diplomats United for Ukraine“ „(Diplomatai Susivieniję už Ukrainą“) pavadinimu, išreikšdami solidarumą su Ukrainos valstybe ir tauta, Rusijos įvykdytos agresijos ir toliau tebesitęsiančių provokacijų akivaizdoje. Turnyre, taip pat dalyvaus JAV Valstybės Departamento ir Latvijos ambasadų komandos.

„90th Anniversary Basketball Cup“ turnyro varžybos vyks Southern Regional Technology and Recreation Complex arenoje (7007 Bock Road, Fort Washington, MD 20744) nuo 10.00 val. Turnyro atidarymo rungtynėse susirems jungtinė diplomatų komanda „Diplomats United for Ukraine“ ir JAV Valstybės Departamento krepšininkai, kurie praeitų metų turnyre pasirodė itin sėkmingai, patekdami į turnyro pusfinalį, o šiemet neslepia ambicijų keliauti dar toliau. Finalinės turnyro rungtynės numatytos 16:30, o pasibaigus varžyboms (nuo 19:00) Lietuvos ambasadoje įvyks apdovanojimų ceremonija, kurioje turnyro nugalėtojų ir prizininkų komandoms bus įteikti Lietuvos krepšinio federacijos ir turnyro organizatorių įsteigti prizai.

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/ambasados-90/