Jubiliejinės Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse – 29 šalių atstovai!

Jubiliejinės Pasaulio lietuvių sporto žaidynės

Kaune vyksiančiose jubiliejinėse – dešimtosiose – Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse dalyvaus 3499 žmonės iš rekordinio – net 29 – šalių skaičiaus.

Savo delegacijas į žaidynes šiemet atsiųs Airija, Australija, Baltarusija, Čekija, Danija, Ekvadoras, Estija, Gruzija, Ispanija, Italija, Izraelis, JAV, Jungtinė Karalystė, Kanada, Kipras, Latvija, Lenkija, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Rusija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Ukraina, Urugvajus ir Vokietija. Su išeiviais aikštynuose rungsis ir sporto mėgėjai iš Lietuvos.

Prieš ketverius metus žaidynėse Klaipėdoje dalyvavo 21 šalies atstovai.

Tarp žaidynių dalyvių populiariausia sporto šaka, be abejo, yra krepšinis. Šio žaidimo varžybose šiemet dalyvaus net 780 žmonių, iš jų 609 – užsienio lietuviai. Gausiausią krepšininkų būrį žaidynėse turės JAV lietuvių delegacija – net 213. Taip par krepšinį ketina žaisti 171 Lietuvos gyventojas, 134 Jungtinės Karalystės lietuviai, 72 – Lenkijos, 48 – Australijos, 28 – Baltarusijos, 24 – Airijos, o kitų šalių delegacijose bus po keliolika žaidėjų.

Taip pat tarp užsienio lietuvių labai populiarūs futbolas (138 dalyviai iš užsienio), boulingas (118), keliautojų sportas (64), stalo tenisas (59), šaudymas (50), tinklinis (50) ir plaukimas (45).

Pasaulio lietuvių sporto žaidynių programoje yra 20 sporto šakų, tačiau ledo ritulininkų kovos tikriausiai nevyks, nes į Lietuvą nepavyks atvykti tokį norą anksčiau išreiškusioms dviems komandoms iš Šiaurės Amerikos.

Žaidynių dalyviai taip pat varžysis badmintono, golfo, jėgos trikovės, kalnų slidinėjimo (Druskininkuose), lengvosios atletikos, orientavimosi sporto, smiginio, sportinės žūklės, šachmatų, šaudymo iš lanko ir teniso varžybose.

Dešimtosios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės vyks birželio 30 – liepos 1 dienomis, iškilmingas žaidynių atidarymas bus surengtas Kauno sporto halėje.

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/jubiliejines-pasaulio-lietuviu-sporto-zaidynese-29-saliu-atstovai/