Lietuvos Ambasadorės taurės krepšinio turnyras vėl subūrė krepšinio aistruolius sostinėje Vašingtone

Spalio 16 d., šeštadienį, Whittle mokyklos salėje Vašingtone surengtas jau 18-asis Lietuvos Ambasadorės taurės krepšinio turnyras, tapęs gražia Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija ir vienu laukiamiausių sporto diplomatijos renginių JAV sostinėje. Džiugu, kad po pernai, dėl koronaviruso pandemijos vykusio virtualaus turnyro, šiemet vėl gyvai į aikštelę galėjo išbėgti aštuonetas komandų. Tarp jų – JAV Kongreso narių patarėjų komanda, ES diplomatų ekipa ir Lietuvių Bendruomenės Amerikoje krepšinio mėgėjų komandos.

Ambasadorė Audra Plepytė atidarydama krepšinio turnyrą pasidžiaugė, kad koronaviruso pandemija nenumalšino lietuvių meilės krepšiniui, o tik ją sustiprino. Ambasadorė prisiminė gilias Lietuvos krepšinio tradicijas, kurios tiesiogiai sieja mūsų šalį su JAV ir padeda skleisti Lietuvos vardą pasaulyje: „JAV lietuviai, šiais metais švenčiantys gražų Lietuvių Bendruomenės 70-mečio jubiliejų buvo tie, kurie atvežė krepšinį į Lietuvą ir dar vienu tiltu sujungė Lietuvą su Amerika“. Krepšininkus ir varžybų svečius sveikino Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) prezidentas, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Sporto komisijos pirmininkas Laurynas R. Misevičius. Jis dalyvavo arba padėjo organizuojant visus aštuoniolika šių turnyrų, prasidėjusių dar 2003 m. tuometinio LR ambasadoriaus JAV Vygaudo Ušacko iniciatyva.

Turnyro nugalėtoja tapo Niudžersio „Liepsna-1“ finale, po atkaklios kovos, nugalėjusi Vašingtono „Vėją-1“. Šį kartą jie buvo stipriausi. Sveikiname! „Liepsnai-1” atiteko „Ambasadorės taurė“ ir sirgalių plojimai. Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas NJ „Liepsnos“ krepšininkas Karolis Kavaliauskas, šiuo metu gyvenantis Long Island, NY. Jam amb. A. Plepytė su ŠALFASS vadovu L. Misevičium įteikė specialų MVP skirtą prizą. Įvyko tikra krepšinio šventė, kur galima buvo ne tik pasigalinėti aikštelėje, bet po pralieto prakaito ir patirtų emocijų pabendrauti senų ir naujų bičiulių būryje, vaišinantis puikių kulinarų Jūratės ir Gintaro Bujanauskų iš Baltimorės pagamintais lietuviškos virtuvės patiekalais, gaivinantis „Švyturio“ alumi.

Kasmetiniame Ambasadorės taurės krepšinio turnyre, startavusiame 2003-iaisiais metais, kviečiamos dalyvauti Amerikos lietuvių, JAV valstybinių institucijų ir Vašingtone veikiančių įvairių šalių ambasadų komandos. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, Lietuvos krepšinio federacija, JAV Lietuvių Bendruomene, Lietuvių Fondu, Užsienio reikalų ministerija, NBA teisėjaujančiu lietuviu Gediminu Petraičiu ir su kitų krepšinio entuziastų parama.

Sekantis šių metų sportinis renginys Vašingtone lapkričio 15 d. (pirmadienį), NBA reguliarojo sezono varžybos tarp vietos „Wizards“ ir Niu Orleano „Pelicans“ komandų – Lietuvos Paveldo vakaras, kuriame turėtų dalyvauti ir „Pelikanų“ centras Jonas Valančiūnas. Sekite LR ambasados ir ŠALFASS Facebook puslapius, kuriuose informacija, kaip įsigyti bilietus į šią įsimintiną šventę.

Lietuvos Respublikos ambasados JAV informacija ir nuotraukos

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/lietuvos-ambasadores-taures-krepsinio-turnyras-vel-subure-krepsinio-aistruolius-sostineje-vasingtone/