PLB Naujienlaiškis Nr. 2020/03

Nematote paveikslėlių?
Spauskite čia…

PASAULIO LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS
VALDYBOS

Naujienlaiškis Nr. 2020/03

Pasaulio Lietuvių Bendruomenė kviečia teikti savitarpio pagalbą ir paramą

Mieli lietuvių bendruomenių nariai ir aktyvistai,

Linkime stiprybės visiems pasaulyje ir kviečiame solidariai teikti tarpusavio pagalbą ir paramą!

Dėkojame visiems, kad telkiatės teikdami savitarpio pagalbą taip, kaip JAV LB, Norvegijos LB, Airijos LB ir kitomis spontaniškomis iniciatyvomis bei darbais kuriate bendrystės stebuklus tarpusavyje. Taip pat dėkojame visoms LR institucijoms, o ypač Užsienio reikalų ministerijai už operatyvią pagalbą ir profesionalų rūpestį vaduojant tautiečius iš pandemijos sukaustytų tolimų ir artimų pasaulio vietų. Kartu mes stiprūs, vienybė yra mūsų jėga. Saugokite save ir artimuosius!

Šiomis dienomis visi išgyvename ypatingą laikotarpį visame pasaulyje. Dėl viruso plitimo pasekmių visi pergyvename ir bijome dėl savo šeimos narių, dėl Lietuvoje gyvenančių senelių, tėvų, giminaičių ar draugų. Galų gale, nerimaujame ir dėl ekonominių šios pandemijos pasekmių kiekvienam asmeniškai, Lietuvai, pasaulio ekonomikai.

Pirmiausia, kad pristabdytume pandemijos plėtimą, prašome visų laikytis nurodomų prevencijos priemonių ir taisyklių: rankų higienos, laikytis bent 1,5 m atstumo, sumažinti visus kontaktus ir susitikimus iki minimumo. Džiaugiamės, kad dar turime internetą ir galime bendrauti per visus kontinentus;-)

Laikydamiesi reikalingo atstumo nelikite abejingi. Kviečiu vienytis remiant vieniems kitus bei savo bendruomenių iniciatyvas. Rūpinkitės savo šeima ir artimaisiais. Taip pat kviečiu suteikti pagalbą tiems, kurie gal nespėjo grįžti į Lietuvą ir ieško įvairios informacijos bei patarimų skirtingose šalyse.

Pagalba suteikiama įvairi: vieniems reikia padėti susirasti gyvenamą vietą šalyse, kur šiuo metu uždaryti visi viešbučiai, kiti padeda senjorams apsirūpinti maisto atsargomis, kai kam reikia suteikti informacijos apie grįžimą į Lietuvą ar pateikiama informacija apie galimybes gauti valstybines pašalpas nukentėjus verslui ar praradus darbą ir t. t.

Taip pat kviečiu prisidėti finansiškai prie iniciatyvų, kurios remia Lietuvos medikus ir visą medicinos sistemą. (Informaciją rasite žemiau).

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdybos vardu dėkoju visiems savanoriams lietuvių bendruomenių aktyvistams visame pasaulyje, nesvarbu, kokiai organizacijai kas priklauso.

Taip pat dėkoju ir Lietuvos institucijoms, LR Vyriausybei ir ypač URM, kurios stengiasi, kad Lietuvos piliečiai, laikinai išvykę iš šalies, pasiektų savo šeimas ir namus.

Padėkime vieni kitiems, padėkime Lietuvai įveikti šią nežinomybės pilną situaciją savo finansais ar užsienyje įgyta praktika bei žiniomis.

Prašom pateikti PLB valdybai savo pasiūlymus ir patarimus, kaip galėtume geriau koordinuoti visą pagalbą ir gerus užmojus.

Likime kartu vieningi kaip niekada. Saugokime save ir kitus! Sveikatos Jums ir Jūsų šeimoms.

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdybos vardu

pagarbiai

Dalia Henke

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke kreipiasi į pasaulio lietuvius

Kviečiame remti šias Lietuvos iniciatyvas:

Laisves TV Fondas #LaikykitesMedikai
Trumpai apie šią iniciatyvą: Šios privačios iniciatyvos autorius yra Andrius Tapinas. Jūsų paaukoti pinigai bus skirti šiai dienai medikams reikalingoms apsaugos priemonėms – antbačiams, kombinezonams, pirštinėms, veido skydeliams/akiniams, veido kaukėms pirkti.
PERVEDIMAI:
Gavėjas: VŠĮ Laisvės TV (Swedbank)
Sąsk. Nr. LT16 7300 0101 5692 7144
Swift: HABALT22
Adresas: Verkių 31B-2
Aukojimo paskirtis: Laikykitės, medikai!
**************
Pervedant pinigus iš ne EURO zonos geriausia:
Paypal: el. paštas – gabija@laisves.tv,

pažymėti „Laikykitės medikai“
Gyvenantys užsienyje ir norintys prisidėti, naudokite TransferGo

Atlikdami pervedimą, įveskite kodą „LAIKYKITESMEDIKAI“ ir pervedimas bus atliktas nemokamai.

COVID-19 pasekmių mažinimo fondas

Finansų ministras Vilius Šapoka įkūrė COVID-19 pasekmių mažinimo fondą, kuriuo rūpinsis Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Fondo lėšos bus skiriamos medikams ir ligoniams, silpniausiems – perkamos asmens apsaugos priemonės, reagentai ir kita medicininė įranga. Vienas iš Fondo tarybos narių – PLB valdybos narys,  Ekonominio bendradarbiavimo komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis.

Gavėjas: Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Gavėjo kodas: 288601650

Sąsk.Nr. LT561010000008532407
(lėšos įskaitomos šiomis valiutomis: EUR, USD, SEK, NOK, CHF, GBP, DKK, JPY)

Bankas: Lietuvos bankas (SWIFT kodas: LIABLT2XXXX)

Finansų ministerijai yra suteiktas paramos gavėjo statusas

Gydymo įstaigų paramos fondas

LR Prezidentas Valdas Adamkus, Senamiesčio Rotary klubas, Lietuvos bendrovės, grupė žinomų verslininkų, visuomenės veikėjų įsteigė privatų kovos su koronavirusu fondą „Gydymo įstaigų paramos fondą” prie kurio ragina jungtis visus geros valios žmones.

„Vaikų ligoninės paramos fondas“/ Gydymo įstaigų paramos fondas*

Sąsk. Nr. LT 307300010135084529 Swedbank
BIC-HABALT22

Prelatas E. Putrimas: neieškokime kaltininkų – visi esame vienoje valtyje

Kanadoje užaugusiam ir Lietuvą pirmąkart sulaukus dvidešimties pamačiusiam E. Putrimui skaudu, kai daroma skirtis tarp išvykusių ir gimtojoje šalyje likusių lietuvių. Ši „mes“ ir „jie“ skirtis ypač išryškėjo emigrantams pastaruoju laiku grįžtant į Lietuvą prieš užsidarant sienoms dėl pandemijos. Įtūžę internautai tiesiog plūdo grįžtančius namo bendrapiliečius dėl to, kad jie neva „atveža virusą“, šaipėsi, kad anksčiau iš Lietuvos bėgo, o dabar jau veržiasi ir pan., grūmojo už tai, kad bastosi po visą pasaulį, nesugeba namie pasėdėti. „Turime suprasti, kad kiekvienas turi teisę judėti. Lietuva yra demokratinė valstybė – už tai kovojome. Be to, žmonės turi skirtingus gyvenimo tikslus. Jei kažkas nori grįžti namo pandemijos metu – tai jų reikalas. Ar ne geriau, užuot kritikavus, bedus pirštu į kitą, paklausti savęs:
ar aš atlieku savo pilietinę pareigą likti namie? Šiuo metu visi esame toje pačioje valtyje, neieškokime kaltininkų. Verčiau pasimelskime vienas už kitą ir ypač tuos, kurie sunkiai serga, kuriems blogai sekasi, kurie jaučiasi pasimetę. Virusas mus atskiria fiziškai, būkime atsargūs, kad neatskirtų ir mūsų požiūrių. Šiuo metu reikia vienybės, maldų, pagalbos, kitaip virusas karą laimės ir mus toliau kontroliuos“, – komentuoja kunigas.

Prelatas Edmundas Putrimas yra  PLB valdybos narys, Sielovados ir Pietų Amerikos reikalų komisijos pirmininkas.

Plačiau skaitykite čia:

Atšaukiamas Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) ir Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjungos (PLJS) lyderių suvažiavimas „Už lietuvybę ir pilietiškumą“.

Kovo 28 d. PLB valdyba posėdžiavo nuotoliniu būdu. Posėdžio metu buvo nutarta dėl COVID-19 pandemijos atšaukti 2020 m. liepos 14–17 dienomis Palangoje planuotą Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) ir Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjungos (PLJS) lyderių suvažiavimą „Už lietuvybę ir pilietiškumą“.

Susitikimas su Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos pirmininku

Dėl susidariusios pavojingos epidemiologinės padėties, susijusios su koronavirusu (COVID-19), buvo priimtas sprendimas atšaukti Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos posėdžių sesiją, kuri turėjo vykti vykti kovo 16–19 dienomis.

PLB pirmininkė Dalia Henke susitiko su Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Komisijos pirmininku Antanu Vinkumi ir aptarė galimybes surengti Komisijos posėdžius nuotoliniu būdu. Susitikimo metu taip pat buvo kalbama apie Lietuvos Nepriklausomybės 30–mečio renginių, nuaidėjusių viso pasaulio lietuvių bendruomenėse, svarbą, artėjančių Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje bei gimimu įgytos pilietybės išsaugojimo klausimai.

Nuotrauka J.Šedauskienės.

PLB atstovai posėdžiavo nuotoliniu būdu

Kovo 21 d. įvyko pirmasis nuotolinis Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos narių, atstovaujančių Pasaulio Lietuvių Bendruomenei, pasitarimas. Pasitarime taip pat dalyvavo PLB ir PLJS valdybos nariai. Pasitarime buvo aptartas platus spektras temų – nuo COVID-19 pandemijos pasaulyje padarinių iki pasiruošimo rudenį vyksiantiems rinkimams į Seimą.

Projektas „Pasaulio lietuviai ir Lietuva“

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės atstovybė vykdo projektą „Pasaulio lietuviai ir Lietuva“, kurio tikslas – pristatyti Pasaulio Lietuvių Bendruomenės veiklą, jos ištakas, susikūrimą, atskleisti, kaip lietuviai pasaulyje puoselėja lietuvybę, stengiasi išsaugoti lietuvių kalbą, saugo kultūrinį ir tautinį tapatumą, išlaiko ryšį su Lietuva, garsina Lietuvos vardą užsienyje ir veikia Lietuvos labui.

Naujausi straipsniai:

Rašytojo Juliaus Kaupo šimtmetis. Pasakų kūrėjo keliais nuo Kauno iki Detroito

#Jonas #Adolfas #Mekai #Semeniškiai

Lietuvių išeivių pasakojimai: Birutės Putrius knyga „Paklydę paukščiai“

Apie pirmąjį „Pasaulio lietuvį“ (1937–1940)

Daugiau skaitykite čia:

Projektą remia:

Diskusijos apie tautinės tapatybės išlaikymą

Kovo 13 d. PLB pirmininkė Dalia Henke,  Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos narys iš Australijos Henrikas Antanaitis lankėsi Etninės kultūros globos taryboje, kur su Tarybos pirmininke Dalia Urbonavičiene diskutavo apie tapatybės išlaikymo iššūkius, patriotiškumo skatinimą, aptarė bendrojo ugdymo programų atnaujinimo gaires, kuriose, deja, pažymima etninė kultūra ne kaip atskiras, o kaip pasirenkamas arba integruojamas dalykas, aptarė privalomo pradinio etnokultūrinio ugdymo įvedimo svarbą bei etninės kultūros sampratos patvirtinimą. D. Henke ir H. Antanaitis taip pat lankėsi Nacionaliniame kultūros centre, kur su centro direktoriumi Sauliumi Liausa kalbėjosi apie kultūros išsaugojimo lietuvių bendruomenėse svarbą.

Nauja portalo LRT.lt skiltis, skirta užsienio lietuviams

Kovo 11-ąją startavo nauja portalo LRT.lt skiltis, skirta užsienio lietuviams. Ją pristatė LRT.lt žurnalistė Ugnė Jonaitytė ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, laidą vedė – Ignas Krupavičius (nuotraukoje).

Naujojoje LRT LITUANICA platformoje bus pateikiamos išeiviams aktualios Lietuvos naujienos, analizuojami įvairūs jiems svarbūs klausimai, taip pat skelbiama pasaulio lietuvių bendruomenių informacija, pasakojimai apie užsienyje gyvenančius lietuvius, vyks pasaulio lietuviams skirtos televizijos LRT LITUANICA transliacijos. LRT LITUANICA kurs žurnalistės Ugnė Jonaitytė ir Karolina Marcinkevičiūtė. Projekto naujienas taip pat galima sekti ir LRT LITUANICA „Facebook“ paskyroje.

Žiūrėkite vaizdo įrašą. 

Pasaulio lietuvių bėgimas su Aidu Ardzijausku aplink žemės rutulį

Sportas – viena labiausiai lietuvius vienijančių laisvalaikio praleidimo formų, o pastaruoju metu bėgimas tapo viena populiariausių sporto šakų. Bėgimu domisi ir tūkstančiai užsienyje gyvenančių tautiečių. PLB Sporto reikalų komisija nutarė organizuoti vienerių metų trukmės bėgimą aplink žemės rutulį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 30-čiui paminėti. Projekto idėja gimė PLB Sporto komisijos nariui, ultramaratonininkui Aidui Ardzijauskui, kuris jau yra įveikęs ilgas distancijas 2014 m. vasarą JAV (nuo Los Andželo iki Niujorko) ir 2018 m. – įspūdingą atstumą nuo Dakaro iki Vilniaus (bėgimas buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti,  už tai Aidas Ardzijauskas buvo apdovanotas apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu). PLB Valdyba pritarė Aido Ardzijausko iniciatyvai organizuoti bėgimą aplink žemės
rutulį, kartu su kraštų lietuvių bendruomenėmis paminint Lietuvos nepriklausomybės 30-sias atkūrimo metines. Kraštų lietuvių bendruomenių nariai prisijungtų ir bėgtų kartu 10, 5 ar 3 km. atstumą. Bėgimo aplink žemės rutulį pradžia numatyta 2020 m. liepos 1 d. Druskininkuose ir truktų 365 dienas. Jeigu dėl Covid-19 pandemijos nebūtų įmanoma pradėti bėgti numatytu laiku, bėgimo pradžia bus atidėta keliomis dienomis ar savaitėmis.

Sukurta Grįžtame.LT platforma, kurios tikslas – padėti lietuviams susisiekti tarpusavyje, palaikyti vieniems kitus bei bendradarbiauti, kad galėtų saugiai ir sparčiai grįžti namo.

Jeigu manote, kad galite padėti, parašykite laišką el. paštu info@griztame.lt informuodami apie tai, kuo galėtumėte prisidėti, ir mes netrukus su jumis susisieksime dėl tolesnių žingsnių.

Daugiau skaitykite čia:
Facebook

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/plb-naujienlaiskis-nr-202003/