ŠALFASS sporto žaidynės Čikagoje

ŠALFASS sporto žaidynės Čikagoje – krepšinio turnyras su stalo teniso ir šachmatų prieskoniu

Čikagoje vykusioje išeivijos lietuvių sporto šventėje trijų sporto šakų sportininkai išsidalijo apdovanojimus
Dainius RUŽEVIČIUS

Po trijų metų pertraukos Čikagoje praėjusį savaitgalį vyko 63-iosios Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) žaidynės. Šiemet didžiausioje išeivijos sporto šventėje dalyvavo 12 lietuvių sporto klubų iš septynių JAV valstijų ir trys mūsų tautiečių krepšinio klubai iš Kanados.

Tris dienas (penktadienį–sekmadienį) vykusioje ŠALFASS sporto šventėje gausus būrys sportininkų varžėsi trijų sporto šakų – krepšinio (vyrų, jaunių, jaunučių), stalo teniso ir šachmatų varžybose, kuriose išsidalijo trijų spalvų medalius bei ŠALFASS čempionams skirtas taures.

Gaila, kad praėjusį savaitgalį neatsirado tinklinio, plaukimo, boulingo ar lauko teniso entuziastų, kurie savo veikla galėjo praplėsti stambiausios išeivijos sporto Sąjungos žaidynių žemėlapį. Tad šiemetinėse ŠALFASS žaidynėse dominavo krepšinis, kuriam dalyvių gausa niekaip negalėjo prilygti stalo teniso ar šachmatų varžybos.

Stipriausias – Čikagos „Atletas“
2013 m. ŠALFASS žaidynėse Čikagoje dėl apdovanojimų kovojo 48 krepšinio (jaunučių, jaunių, vyrų) komandos.
Vyrų krepšinio A turnyre dėl pagrindinės taurės varžėsi 5 ekipos: Čikagos „Lituanica“, „Atletas“, Teksaso „Krienai“, Toronto „Aušra“ ir „Vytis“ (paskutinę minutę dėl nesuprantamų priežasčių iš turnyro pasitraukė neseniai Čikagos lietuvių krepšinio lygos pirmenybėse čempionų vardus iškovoję „Kunigaikščiai“). Šioje grupėje pajėgiausi tapo pirmąkart dėl pagrindinės ŠALFASS taurės kovoję ir savo gretas gerokai pastiprinę Čikagos „Atleto“ krepšininkai. Finale jie minimaliu skirtumu 66:65 įveikė daugkartinius šių žaidynių nugalėtojus Čikagos „Lituanicos“ krepšininkus.
Vyrų B grupės varžybose, kuriose rungtyniavo 11 komandų, stipriausi buvo Čikagos „Lituanicos-2“ krepšininkai, finale po įtemptos kovos įveikę to paties miesto „Stumbro“ komandą 58:56. Silpniausioje vyrų C grupėje pajėgiausiais tapo Detroito „Kovo“ krepšininkai, šio turnyro finalinėse rungtynėse įveikę Čikagos „Švyturio“ atstovus 67:62.
Jaunių ir jaunučių krepšinio turnyre grūmėsi Čikagos „Lituanicos“ (13 komandų), Klyvlendo „Žaibo“ (4), Detroito „Kovo“ (4), Toronto „Aušros“ (3) bei jo priemiesčio Mississauga „Anapilio“ (8) sporto klubai. Plačiau apie jų kovas bei visą ŠALFASS krepšinio turnyrą skaitykite Lauryno R. Misevičiaus straipsnelyje.

Stalo teniso turnyre geriausiai sekėsi P. Gurkliui
Net 20 sportininkų išmėgino jėgas ŠALFASS stalo teniso turnyre. Dauguma iš stalo teniso varžybų dalyvių atstovavo turnyro šeimininkams „Vėjų“ miestui, kuriame tvirtai savo šaknis įleido Čikagos lietuvių stalo teniso lyga (ČLSTL). Dar du stalo tenisininkai atstovavo Klyvlendo „Žaibo“ sporto klubui, o po vieną – Springfield-IL, Niujorko ir Toronto miestams.
Pasak varžybų dalyvių bei ŠALFASS pirmininko Lauryno R. Misevičiaus, šis stalo teniso turnyras pasižymėjo plačia dalyvių geografija ir jų gausa bei aukštu varžybų lygiu.
ŠALFASS stalo teniso vienetų kovas laimėjo Illinois valstijos sostinėje gyvenantis Paulius Gurklys, finale po itin atkaklios kovos rezultatu 3:2 įveikęs praėjusių žaidynių nugalėtoją Deivį Pavasarį iš Niujorko. Beje, D. Pavasariui šiame turnyre nepavyko pasiekti revanšo: P. Gurklys savo pagrindinį varžovą buvo įveikęs ir praėjusių metų birželio mėnesį Čikagoje vykusiame Amerikos lietuvių stalo teniso taurės turnyre.
Kovoje dėl 3-iosios vietos daugkartinis ČLSTL turnyrų nugalėtojas Gintautas Krivickas, pralaimint 0:2, tik didelių valios pastangų ir sukauptos patirties dėka sugebėjo palaužti savo gerokai jaunesnį kolegą Jaunių Jankų, nugalėdamas jį minimaliu rezultatu 3:2.
Pusfinalio varžybose P. Gurklys 3:0 nugalėjo daugkartinį čempioną G. Krivicką, o niujorkietis D. Pavasaris tokiu pat taškų santykiu įrodė savo pranašumą prieš J. Jankų.
ŠALFASS dvejetų turnyro finale tarpusavyje susirėmė D. Pavasario ir G. Krivicko bei P. Gurklio ir ČLSTL vadovo Tomo Povilansko duetai. Jų dvikovoje 3:1 pranašesnis buvo D. Pavasario ir G. Krivicko duetas.
Bronziniais ŠALFASS varžybų medaliais pasidabino J. Jankaus ir Renato Lapinsko duetas, kuris kovoje dėl trečiosios vietos rezultatu 3:2 palaužė svečių iš Klyvlendo – Kęsto Jurgelaičio ir Edmundo Čapo porą. Iš viso dvejetų turnyre varžėsi aštuonios komandos.

Šiomis ŠALFASS žaidynėmis stalo teniso sezonas lieka dar neuždarytas: birželio 15 d. (nuo 9:30 v.r.) Pasaulio lietuvių centro didžiojoje salėje Lemonte pajėgiausius išeivijos lietuvius stalo tenisininkus prie žaliųjų stalų sukvies jau trečią kartą paeiliui rengiamas Amerikos lietuvių stalo teniso taurės turnyras. Šios varžybos vyks trimis pajėgumo lygiais, tad išmėginti jėgas prie stalo teniso stalų galės visi norintieji. Pajėgiausi visų trijų pajėgumo grupių sportininkai bus apdovanoti piniginiais prizais. Taip pat vyks dvejetų varžybos. Dėl registracijos bei papildomos informacijos galima kreiptis el. paštu pingpongolyga@gmail.com arba tel. 847-890-2194 (Tomas). O birželio mėn. pabaigoje Klaipėdoje vyks IX-osios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kurių programoje taip pat yra stalo tenisas – šiose varžybose norintsy dalyvauti prašomi kreiptis į ŠALFASS Centro valdybą/Deivį Pavasarį tel. 718-909-9898 arba el. paštu deivis_pavasaris@yahoo.com.

Šachmatų turnyre medaliais pasidabino visi trys dalyviai
Vos prieš kelias dienas į ŠALFASS žaidynių programą įtrauktame šachmatų turnyre suskubo dalyvauti tik trys šio loginio žaidimo mėgėjai. Ir nenuostabu, kad visi trys turnyre žaidę šachmatininkai tapo varžybų prizininkais.
Greitaeigių šachmatų turnyre pajėgiausias buvo visas tris partijas laimėjęs čikagiškis Giedrius Sakalauskas, kuris ir tapo ŠALFASS žaidynių čempionu. Antras liko šio turnyro organizatorius iš Vašingtono Visvydas Matulis, o bronzos medaliu pasidabino Almantas Tuminauskas.

Po varžybų čempionui G. Sakalauskui iššūkį metė „Lituanicos“ futbolo klubo atstovas Linas Jakovlevas, tačiau gan greitai pralaimėjęs partiją ir pripažinęs varžovo pranašumą jis įsitikino, kad žaidžiant futbolo aikštėje jam sekasi kur kas geriau, nei varžantis prie šachmatų lentos.

Šeštadienio vakarą ŠALFASS šventės dalyviams buvo surengtos net dvi vakaronės – viena jų skirta jauniesiems sporto šventės dalyviams, o kita – vyresniems. Į žaidynes iš įvairių JAV vietovių suvažiavę sportininkai išmėgino savo rankos taiklumą tritaškių konkurse „Lyja tritaškiai“ bei linksminosi pagal Rasos Zubreckaitės ir Jaronimo Vitavičiaus estradinio dueto muziką.

Dainiaus Ruževičiaus nuotraukose:

Pirmąkart ŠALFASS žaidynių krepšinio turnyro pajėgiausios „A“ grupės čempione tapo visas rungtynes laimėjusi Čikagos „Atleto“ komanda
Kasniunas ir Matulevicius su Atletu per SALFASS

Stalo teniso turnyro dvejetų varžybų nugalėtojai ir prizininkai (iš dešinės): ŠALFASS čempionai – G. Krivickas ir D. Pavasaris, treti likę – R. Lapinskas ir J. Jankus bei sidabriniai prizininkai – T. Povilanskas ir P. Gurklys. Šis sportininkas nenugalimas buvo vienetų varžybose, tapęs 63-iųjų žaidynių čempionu
SALFASS Stalo teniso nugaletojai

Šachmatų turnyre varžėsi trys dalyviai ir visi jie tapo ŠALFASS žaidynių prizininkais (iš dešinės): čempionas G. Sakalauskas, bronzinis prizininkas A. Tuminauskas, sidabro medalio laimėtojas ir turnyro organizatorius V. Matulis, specialiai atvykęs iš JAV sostinės.

SALFASS sachmatai

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/salfass-chicago-2013/