ŠALFASS krepšinio veteranai

ŠALFASS krepšinio veteranus šiemet priėmė Niujorkas

Žilvinas BUBLIS, “Amerikos lietuvis”

Po metų pertraukos Šiaurės Amerikos lietuvių krepšinio turnyras vėl surengtas JAV Rytų pakrantėje. Nuo 1901-1903 m.m. be perstojo gyvuojantis Niujorko Lietuvių Atletų Klubas, prieš porą metų suruošęs pagrindines ŠALFASS žaidynes, praėjusį savaitgalį ryžosi organizuoti ir šios organizacijos veteranų (daugiau nei 35 m. amžiaus) pirmenybes. Jau nuo ankstaus ryto šeštadienį Maspeth vidurinės M. L. King mokyklos salėje bumbsėjo oranžiniai kamuoliai. Pirmi į aikštelę išbėgo šeimininkai NYLAK-1 ir jų kaimynai iš Naujosios Anglijos – Connecticut „Ąžuolai”. Nors pačioje rungtynių pradžioje niujorkiečiams pavyko įgyti dviženklę persvarą, tačiau vėliau, prie „Ąžuolų” prisijungus šios ekipos nariui nuo pat jos įsikūrimo, dabartiniam ŠALFASS pirmininkui Laurynui Misevičiui bei įsižaidus komandos lyderiui Arūnui Eidukaičiui, Connecticut atsitiesė ir iškovojo gražią pergalę. Pirmajame mače nepasisekė ir antrai Niujorko komandai, sudarytai iš JAV gimusių lietuvių kilmės krepšininkų. Nuo pernykščių analogiškų varžybų čempionų Cleveland „Žaibo” vyrų jie gerokai atsiliko jau rungtynių pradžioje ir nors antrajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą, pabaigoje pristigo jėgų bei buvo priversti nusileisti kovingai nusiteikusiems Ohio valstijos atstovams. Vidurdienį į kovą stojo pernai metų vicečempionai, šių metų pirmenybių favoritai New Jersey atstovai. Nors ir kaip stengėsi jų varžovai Connecticut „Ąžuolai”, antro kėlinio viduryje „Sodų” valstijos reprezentantai įgijo solidų 20 taškų pranašumą, kurį Naujosios Anglijos regiono krepšininkai tik sumažino iki padoraus 8 taškų skirtumo, bet pergalę šventė „Liepsnos” vyrai. Po kelių metų pertraukos į veteranų varžybas sugrįžę Detroit (MI) „Kovo” krepšininkai pirmosiose savo rungtynėse po atkaklios kovos privertė kapituliuoti Niujorko LAK-2 ekipą. Antrą kartą į aikštę išbėgę LAK-1 vyrai kibo į atlapus kaimynams liepsniečiams, tačiau jau antro kėlinio viduryje New Jersey pirmavo 20 taškų skirtumu, o į aikštelę išleisti jų atsarginiai žaidėjai ne tik kad nesugadino vaizdo, bet ir padidino skirtumą. Paskutinė šeštadienio dvikova nulėmė antrąjį šių metų varžybų finalininką. Permainingose rungtynėse, kuomet pirmavo tai viena, tai kita komanda, Detroito „Kovas” nuvainikavo pernykščius čempionus „Žaibo” krepšininkus.

Šiek tiek pailsėję varžybų dalyviai bei svečiai tos pačios dienos vakare rinkosi netoliese esančiame vokiečių restorane „Manor Oktoberfest of Forest Hills”. Čia prie durų visus pasitiko lietuvaitė administratorė, o svečiai buvo vaišinami lietuviškais valgiais bei „Švyturio” alumi. Sportininkai maloniai bendravo tarpusavyje su vietiniais lietuviais ir veteranais gimnastais, specialiai į varžybas atvykusiais iš Lietuvos. Gaila tik, kad ne visi komandų žaidėjai apsilankė šioje vakaronėje. Tuo tarpu sekmadienio rytą vyko finalinės turnyro dvikovos. Abiejų Niujorko ekipų derbyje dėl 5 vietos šiek tiek stipresni buvo LAK-1 vyrai. Vėliau dėl bronzinių apdovanojimų susikovė CT „Ąžuolai” ir Cleveland „Žaibas”. Nors pradžioje išsiveržė į priekį Naujosios Anglijos atstovai, netrukus iniciatyvą perėmė labiau patyrę klyvlendiečiai, tačiau Connecticut vyrai kvėpavo jiems į nugaras. Rungtynių pabaigą kiek sėkmingiau sužaidė „Žaibas” ir iškovojo trečiąją vietą. Po šių varžybų įspūdingą parodomąją programą surengė svečiai – gimnastai iš Kauno. Na o finalas tikrai buvo vertas to žodžio. Nuo pat pirmų mačo minučių pirmavo jaunesnė „Liepsna” ir nors Detroit veteranai sugebėdavo priartėti iki minimumo, po pirmo kėlinio 6 taškų pranašumą turėjo niudžersiečiai. Po pertraukos rezultatas svyravo 4-8 taškais „Sodų” valstijos ekipos naudai, bet likus 4 minutėms iki antro kėlinio pabaigos „Kovas” pakilo į lemiamą kovą ir atsilikimą sumažino iki minimumo. Bet tai buvo viskas, ką Michigan valstijos reprezentantai galėjo padaryti: „Liepsna” kontroliavo finalinės dvikovos pabaigą ir užtikrintai nugalėjo, susigrąžindama ŠALFASS veteranų krepšinio čempionų laurus. 2010 metų nugalėtojais tapo komandos kapitonas Marijus Kuzavas, lyderiai Ąžuolas Šeduikis, Dainius Sakavickas bei neseniai iš Philadelphia apylinkių į NJ persikraustęs Kastytis Mauricas, nuo atsarginių suolelio esant reikalui pakilę žaidėjai Egidijus Stankaitis, Darius Babkauskas, Gediminas Valiukėnas bei „Liepsnos” vadovas ir vyrų komandos žaidėjas Žilvinas Bublis. Kitąmet analogiškos varžybos planuojamos Detroit, MI – tuomet Amerikos automobilių sostinėje ambicingas „Kovo” penketukas, be abejonių, sieks pasiglemžti auksą.

turnyro-cempionai-su-gimnas

Eugenijos Misevičienės nuotr.  2010 m. ŠALFASS veteranų krepšinio pirmenybių nugalėtojai NJ „Liepsna” su specialiai iš Kauno į varžybas atvykusia senjorų gimnastų grupe

turnyre-gimnastaia

Kauno senjorų gimnastų klubo pasirodymas prieš finalinę krepšininkų dvikovą Maspeth, NY

turnyro-organizatoriai-nyla

Lauryno R. Misevičiaus nuotr. abi turnyro šeimininkų komandos susitiko tarpusavyje dėl 5 vietos