ŠALFASS žaidynėse triumfavo Kanados sportininkai

Jubiliejinėse ŠALFASS žaidynėse Cleveland, OH triumfavo Kanados sportininkai

Dainius RUŽEVIČIUS, Laurynas R. MISEVIČIUS

Balandžio 30 – gegužės 2 dienomis Cleveland (OH) vykusiose jubiliejinėse Šiaurės Amerikos Lietuvių Fizinio Auklėjimo ir Sporto Sąjungos (ŠALFASS) žaidynėse visiems nosį nušluostė Kanados sportininkai.

„Klevo lapo“ atstovai triumfavo elitinėje, krepšinio „A“, žemesnėje – krepšinio „B“ bei moterų komandų grupėse. Čia stipriausi buvo Toronto „Vyčio“ klubo žaidėjai, kurie krepšinio aikštelėje aplenkė savo varžovus – iš kaimyninės Kanados bei įvairių valstijų atvykusius išeivijos lietuvius.

ČLKL čempionams – 8 techninės pražangos

Pirmąkart ŠALFASS žaidynių vyrų stipriausiame „A“ komandų lygyje varžėsi ir neseniai pasibaigusios Čikagos lietuvių krepšinio lygos (ČLKL) čempionai BC „Kunigaikščių“ krepšininkai. Jie lietuvių žaidynėse iškovojo vieną pergalę bei patyrė 2 pralaimėjimus, kurie čikagiškiams neleido toliau kovoti dėl medalių.

Po tolimos kelionės, automobiliais atvykusi į Cleveland, BC „Kunigaikščių“ komanda jau tą patį vėlų penktadienio vakarą (10 val.) turėjo grumtis su būsimaisiais ŠALFASS žaidynių nugalėtojais Toronto „Vyčio“ krepšininkais. Rungtynės užsitęsė gerokai ilgiau nei buvo planuota: prastokai savo pareigas atlikę varžybų teisėjai šiose grubiose varžybose abiejų komandų krepšininkams paskyrė net 10 techninių pražangų (8 gavo „Kunigaikščių“ krepšininkai, 2 – „Vyčio“), kas, be abejonės, pasiekė jau šešias dešimtis metų skaičiuojančių žaidynių rekordą.

Pataikę net 29 baudos metimus iš 32, „Vyčio“ krepšininkai prieš pat vidurnaktį pasibaigusiose rungtynėse šventė pergalę rezultatu 88:62. „Kunigaikščiai“ neatsilaikė ir prieš Čikagos „Lituanica- II“ krepšininkus, kuriems pralaimėjo 72:108. Nors trečiose rungtynėse ČLKL nugalėtojai rezultatu 107:88 laimėjo prieš Texas „Senų krienų“ komandą, prastesnis tarpusavio rungtynių taškų santykis neleido čikagiečiams toliau tęsti kovos dėl medalių. Visas tris pergales „A“ pogrupyje iškovojo Toronto „Vytis“, o su jais toliau varžybas (dėl geresnio įmestų ir praleistų taškų santykio) tęsė po sykį pergalę iškovojusios „Lituanica-II“ ir „Senų krienų“ komandos.

Po ilgos pertraukos taurė iškeliavo į Kanadą

Kitoje – „B“ grupėje stipriausi taip pat buvo kanadiečiai – Toronto „Aušros“ krepšininkai, kurie savo pogrupyje 91:87 nugalėjo Los Angeles (CA) „Bangą“, 87:59 – Hamilton „Kovą“ ir 84:81 – ČLKL vicečempionę „Lituanica-I“ komandą. Antri likę „Lituanica“ krepšininkai grupės varžybose 89:83 įveikė „Bangą“ ir 88:64 nugalėjo Hamilton „Kovą“.

Dar po vienos pergalės (72:57 prieš Texas „Senus krienus“), „Lituanica“ vyrai suklupo pusfinalio varžybose 59:72 pralaimėję „Vyčio“ krepšininkams, o po to pastarųjų trijų ŠALFASS žaidynių nugalėtojai atsisakė žaisti rungtynes dėl trečiosios vietos, kuri be kovos atiteko Los Angeles „Bangos“ komandai.

Labai atkakliai vykusioje finalinėje dviejų Kanados komandų – „Vyčio“ ir „Aušros“ krepšininkų dvikovoje stipresni buvo „Vyčio“ žaidėjai, kurie po daugiau nei dešimtmečio į „Klevo lapo“ šalį sugrąžino pereinamąjį ŠALFASS žaidynių čempionų prizą bei išsivežė Lietuvių Fondo kasmet įsteigiamą taurę geriausiai Š. Amerikos lietuvių vyrų krepšinio komandai. Tuo tarpu stipriausiai JAV lietuvių ekipai skirta LF 1,000 dol. parama krepšininkų pasirinktai lituanistinei mokymo įstaigai šiemet atiteko iš toliausiai atvykusiems Los Angeles „Bangos“ atstovams, kurie minėtą piniginį prizą skyrė savo miesto Šv. Kazimiero parapijoje įsikūrusiai mokyklai.

Nors ir be pergalių, tačiau su bronza…

„Vyčio“ klubo sportininkai neapsiribojo vien šiuo titulu ir į Kanadą parvežė dar du auksinius apdovanojimus, kuriuos iškovojo tarp 16-os „B“ lygio vyrų komandų krepšininkai bei stipriausiai tarp trijų moterų ekipų pasirodžiusios „Vyčio“ žaidėjos.

„B“ lygio finale „Vytis“ 63:49 įveikė Čikagos „Lituanica“. Treti liko „Lituanica- II“ komandos krepšininkai, kurie 57:36 nugalėjo Clevelando „Žaibas-III“.

Moterų krepšinio varžybų finale „Vyčio“ krepšininkės rezultatu 53:42 nugalėjo jungtinę Rytų pakrantės komandą, kuri čempionėms pralaimėjo ir grupės varžybose (54:68). Trečia ŠALFASS žaidynėse liko nė vienos pergalės per trejas varžybas nelaimėjusi Toronto „Aušros“ ekipa.

Stipriausi – Niujorko jauniai

ŠALFASS žaidynių jaunių krepšinio varžybose dalyvavo 4 komandos – trenerio Stepo Žilio vadovaujama Čikagos „Lituanica“, Niujorko LAK, kurio spalvas gynė vienas perspektyviausių šiuo metu Amerikoje gyvenančių lietuvių krepšininkų Gilvydas Biruta (nuo ateinančio rudens gavęs stipendiją krepšinį žaisti už New Jersey valstijoje esantį „Rutgers“ universitetą, kurio komanda dalyvauja NCAA I-ajame divizione), o taip pat silpniau rungtyniavę  Detroito „Kovas“ ir Toronto „Aušra“.

Grupės varžybose „Lituanica“ 67:47 nugalėjo „Aušrą“, 68:42 – „Kovą“ ir 58:61 nusileido Niujorko LAK. Pusfinalio kovose Čikagos jauniai dar kartą rezultatu 58:31 nugalėjo „Aušrą“, tačiau pristigo jėgų lemiamai dvikovai. Finalinėse rungtynėse „Lituanica“ antrą kartą turėjo pripažinti LAK komandos pranašumą (51:62), kurios atstovai – dauguma būsimi amerikiečių koledžų krepšininkai – pelnytai laimėjo aukso medalius.

Gausiausias – Čikagos stalo tenisininkų būrys

ŠALFASS stalo teniso varžybose pareiškė norą dalyvauti 13 sportininkų, iš kurių 9 atvyko iš Čikagos. Vyrų vienetų „A“ lygio stalo teniso varžybų nugalėtoju tapo 60-metis Petras Sevelkovas iš Niujorko LAK, finale 3:1 nugalėjęs tam pačiam klubui atstovavusį Deivį Pavasarį. Trečias turnyre liko čikagietis Giedrius Liaukevičius, kuris „mažajame“ finale 3:1 įveikė savo kraštietį Gintautą Krivicką. Kartu su vyrais prie stalo teniso stalų kovojusi vienintelė moteris – Raimonda Šimkonienė iš Čikagos Š. Amerikos žaidynėse liko penkta.

Stalo teniso varžybų „B“ lygyje nepralenkiamas buvo čikagiškis Renatas Lapinskas, kuris finale nugalėjo sidabrinį apdovanojimą iškovojusį Renatą Žemaitaitį. Trečias liko Alfonsas Volungevičius, atstovavęs Niujorko LAK.

Komandinių (kartu ir dvejetų) varžybų nugalėtojais tapo Niujorko LAK gretose kovoję P. Sevelkovas ir D. Pavasaris, aplenkę R. Šimkonienės ir G. Krivicko iš Čikagos duetą. Trečia liko dar viena čikagiečių R. Lapinsko ir J. Jankaus dvejetų komanda.

Trečią auksinį apdovanojimą P. Sevelkovas iškovojo senjorų (per 50 metų amžiaus) grupėje. Antras šiose varžybose liko čikagietis G. Krivickas, o trečias – A. Volungevičius iš NYLAK.

Tinklinio aikštelėje stipriausia – NALVC

Stipriausia Š. Amerikos lietuvių sporto žaidynių tinklinio komanda tapo NALVC („National American Lithuanian Volleyball Club“) ekipa. Finale ji bendru rezultatu 2:0 nugalėjo Cleveland „Žaibą“. Treti liko Los Angeles „Bangos“ tinklininkai.

Mišrių komandų varžybose vėlgi nepralenkiama buvo NALVC komanda, aplenkusi antrą ir trečią vietas iškovojusius Cleveland „Žaibo“ tinklininkus.

NALVC komandos garbę ŠALFASS žaidynėse gynė ir čempionais tapo trys Čikagos lietuviai – Justas Pagojus, Vytautas Tirevičius ir Tadas Žiedonis.

Eug. Misevičienės nuotr.

Po ilgos pertraukos ŠALFASS taurė iškeliavo į Kanadą: vyrų krepšinio „A“ lygio laimėtoja Toronto „Vyčio“ komanda įsiamžino kartu su moterų turnyro nugalėtojomis

Jaunių (iki 19 m. amžiaus) tarpe stipriausi pasirodė Niujorko LAK atstovai (su šviesiais marškinėliais)

60-ųjų ŠALFASS žaidynių stalo teniso turnyro dalyviai. Daugiausia jų – 9 sportininkai – atvyko iš Čikagos