Vašingtone rengiamas tarptautinis krepšinio turnyras „Lituanica 80 Basketball Cup“

lituanica80Šeštadienį, kovo 30 d. Vašingtone įvyks tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos rengiamas krepšinio turnyras, kuris šiais metais skiriamas 80-osioms Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metinėms paminėti.

„Savo kreipimesi prieš skrydį pilotai skelbė, jog jis sustiprins Lietuvos sūnų dvasią, įkvėpdamas juos naujiems žygiams. Simboliška, kad per visa šį aštuoniasdešimties metų laikotarpį, šalia prisiminimų apie legendinį skrydį, vienu svarbiausiųjų mūsų tautos įkvėpimo ir dvasios stiprinimo šaltinių yra krepšinis. Dar labiau simboliška, kad būtent Steponas Darius yra laikomas lietuviškojo krepšinio pradininku“, – sako organizatoriai.

Jau 10-tą kartą rengiamame ambasados taurės turnyre šiemet varžysis 10 komandų, tarp kurių Amerikos ir Kanados lietuvių ekipos iš Niujorko, Toronto, Baltimorės, Filadelfijos ir kitų vietovių. Lietuvos ambasados kolektyvas kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos ambasadų sudarys bendrą Baltijos šalių diplomatų komandą. Turnyre taip pat dalyvaus JAV Valstybės Departamento ekipa.

„Lituanica 80 Basketball Cup“ turnyro varžybos vyks Columbia Heights Education Campus (3101 16th St NW, Washington, DC 20010) arenoje nuo 9:30 val. Turnyro atidarymo rungtynėse susirems Lietuvos ambasadoriaus JAV Žygimanto Pavilionio vedama Jungtinė Baltijos ambasadų komanda ir vietinė „Vėjo“ ekipa. Finalinės turnyro rungtynės numatytos 17:30 (5:30 v.v.), po jų (nuo 19:00 – 7 v.v.) Lietuvos ambasadoje įvyks nugalėtojų apdovanojimo ceremonija, dalyvaujant specialiam vakaro svečiui NBA ir Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės žaidėjui Jonui Valančiūnui, kuris įteiks savo įsteigtus prizus geriausiems turnyro žaidėjams. Turnyro nugalėtojų ir prizininkų komandos bus apdovanotos Lietuvos krepšinio federacijos, ŠALFASS ir LR ambasados Vašingtone prizais.

Organizatoriai dėkingi tradicinio Lietuvos ambasados taurės krepšinio turnyro rėmėjams JAV Lietuvių Bendruomenės Krašto valdybai, kompanijos „Nike“ atstovybei Vilniuje, firmoms Tower Communications Expert, LLC iš Illinois valstijos, „Dadu New York Ltd.“ iš Niujorko, vienam geriausių praeityje Lietuvos krepšininkų, dabartiniam „Krepšinio Ateities“ fondo vadovui Šarūnui Marčiulioniui bei Wells Fargo Advisors, LLC (E. Brunswick, NJ filialo) brokeriui Laurynui R. Misevičiui.

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/vasingtone-lituanica-80/