Vito Eidukaičio Turnyro Informacija

Wolcott, CT įvyko tradicinis V. Eidukaičio turnyras
Nijolė INKRATA

Ruduo į Rytų pakrantę atneša daug smagių renginių. Daugelis dalyvavome A. Mamontovo, Ž. Žvagulio ir I. Starošaitės, K. Kerbedžio, grupės „69 danguje“ koncertuose pas New Jersey lietuvius, o kaip tik šiuo metų laiku sporto mėgėjai kviečiami ir į krepšinio aikšteles.

Connecticut valstijos Lietuvių Sporto klubas organizuoja kasmetinį V. Eidukaičio atminimo krepšinio turnyrą. Šiemet jau ketvirtą kartą surengtose varžybose dalyvavo net 8 komandos. Pirmą sykį į CT atvyko Nantucket, MA bei Worcester „Dolijos“ lietuviai.

Kovas lapkričio 27-ąją, šeštadienį, Wolcott miesto vidurinės mokyklos sporto salėje pradėjo pereitų metų V. Eidukaičio turnyro laimėtojai „Vienų vartų“ komanda, nesunkiai nugalėję Connecticut „Ąžuolų-II“ ekipą. Netrukus išryškėjo stipriausiųjų šiame turnyre dalyvavusių mūsų tautiečių komandų ketvertukas, į kurį be „Vienų vartų“ krepšininkų papuolė New Jersey „Liepsna“, o taip pat CT „Ąžuolų-I“ vyrai bei Niujorko LAK. Pastarosios abi ekipos susitiko kovoje dėl „bronzinių“ apdovanojimų – Ąžuolai“ pranoko „Didžiojo Obuolio“ miesto atstovus po inirtingos kovos minimalia persvara 35:34. Dėl „aukso“ varžėsi „Vieni vartai“ ir „Sodų“ valstijos reprezentantai. Antrą kartą paeiliui varžybų nugalėtojais tapo Naujosios Anglijos regiono krepšininkai, savo varžovus finale įveikę rezultatu 41:30. Kadangi laimėtojams skirta taurė yra pereinamoji, ji atiteks visiems laikams tik tris kartus iš eilės šio turnyro čempionams. Tad „Vieniems vartams“ teks pasistengti ir kitais metais.

Po komandinių dvikovų buvo surengtas tritaškių konkursas, kurį taip pat antrus metus iš eilės laimėjo „Ažuolų-I“ snaiperis Andrius Budriūnas. Vakare visi žaidėjai ir sirgaliai rinkosi į „Lietuvos vyčių“ organizacijai priklausantį klubą Waterbury, kur Onutės Eidukaitienės vadovaujamos šeimininkės paruošė gardžią lietuvišką vakarienę. Čia visi gaivinosi lietuvišku alumi, bendravo su krepšininkais ir su netikėtai į vakarėlį užsukusia šiuolaikinės muzikos atlikėja iš Lietuvos Roma Mačiulyte.

Šventės metu Connecticut Lietuvių Sporto klubo pirmininkė Vaiva Gelažauskaitė apdovanojimus įteikė ne tik prizines vietas laimėjusioms komandoms, bet ir labiausiai turnyre pasižymėjusiems krepšininkams. Naudingiausio žaidėjo (MVP) titulas atiteko nugalėtojų komandos lyderiui Andrew Chmiel. Tos pačios ekipos atstovas Marijus Kovaliukas gavo prizą už gražiausią turnyro metimą, o Vilius Komskis iš NJ „Liepsnos“ apdovanotas už įspūdingiausią atkovotą kamuolį. Andrius Budriūnas iš „Ąžuolų-I“ pripažintas triukšmingiausiu žaidėju, Darius Šileikis iš NYLAK apdovanotas už geriausią bloką.

Klubo vadovybė ir visi jos nariai dėkoja dalyviams, komandas palaikiusiems sirgaliams už gražias varžybų akimirkas, pagalbą ir atsisveikina iki kitų susitikimų po Naujųjų metų!

Autorės nuotr. „Vieni Vartai” po pergalingo finalo su New Jersey „Liepsna“

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/vito-eidukaicio-turnyro-informacija/