68-osios ŠALFASS žaidynės pasibaigė „Lituanicos“ triumfu

Paskutinius du gegužės mėnesio savaitgalius Amerikos Vidurio Vakaruose sportu „alsuojantys“ lietuviai gyveno krepšiniu, tačiau džiaugėsi ne tik Kauno „Žalgirio“ pergalėmis Eurolygoje ar eiliniu tapusiu Klivlando „Cavaliers“ viešpatavimu NBA Rytų konferencijoje. Gegužės 18–20 d. Detroite suvažiavo net 33 Šiaurės Amerikos jaunučių ir jaunių (nuo 5 iki 16 metų amžiaus) komandos ir kovojo dėl 9-ių skirtingų amžiaus grupių apdovanojimų.

Neoficialioje klubų turnyrinėje lentelėje vėl, kaip ir pernai, nugalėjo Čikagos „Lituanicos“ auklėtiniai, iš viso laimėję 10 medalių (5 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos). Šio klubo trenerio Aurimo Matulevičiaus dukra Viktorija tapo net trijų amžiaus grupių (mergaičių D, C ir vyriausiųjų B) nugalėtoja ir, daugelio varžovių nuomone, naudingiausia viso turnyro žaidėja!

Vos 1 apdovanojimu mažiau surinko pastaruoju metu itin didelę pažangą padarę Misisogos „Anapilio“ jaunieji krepšininkai, iškovoję 2 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medalius. Klivlando „Žaibas“ susižėrė 4 medalius, o šeimininkų Detroito „Kovas“ laimėjo vienintelį auksinį apdovanojimą.

Pasak organizatorių, šiose ŠALFASS jaunimo krepšinio pirmenybėse dalyvavo daugiau nei 260 vaikų, o gegužės 19-ą lietuviškoje Dievo Apvaizdos parapijoje Southfield miestelyje surengtoje popietėje susirinko apie 400 mūsų tautiečių. Taigi galime drąsiai teigti, kad jaunųjų krepšininkų žaidynės pavyko, ir tai yra puikus prieš keletą metų Detroito „Kovo“ pirmininku tapusio Lino Polteraičio ir jo organizacinės komandos pasiekimas!

Deja, to paties negalėtume pasakyti apie kitą savaitę Čikagoje ilgojo JAV „Memorial Day“ savaitgalio metu vykusias 68-ąsias suaugusiųjų vyrų krepšinio varžybas. Krepšininkai varžėsi Lemonto priemiestyje. Dėl ŠALFASS apdovanojimų kovojo vos 6 vyrų „A“ ir „B“ komandos bei 4 jaunių (iki 18 metų amžiaus) ekipos – turbūt rekordiškai mažiausias dalyvių skaičius per pastaruosius 10 metų.

Penktasis „Lituanicos“ triumfas

Pagrindinis 3 dienas vykusių pirmenybių organizatorius ČLKL vadovas A. Matulevičius pasidžiaugė savo 11-okų – „Lituanicos“ jaunimo sėkme, taip pat antrąja „Lituanicos-B“ vyrų užimta vieta, na ir daugkartiniais prestižinių „A“ varžybų nugalėtojais tapusiais „Lituanicos“ meistrais, penktąjį sykį paeiliui kėlusiais geriausiai ŠALFASS komandai Lietuvių fondo (LF) įsteigtą taurę.

Čikagiečių lyderis Derek Molis trečiąjį kartą paeiliui tapo ŠALFASS pirmenybių MVP (naudingiausiu žaidėju), taigi galime šį Amerikos lietuvį šmaikščiai pavadinti „La Broniumi“. Čempioniškos „Lituanicos“ komandos branduolys ne tik pasiryžęs sugrįžti į aikštelę ir kitais metais, bet ir kuria ambicingus planus 2021 metais vėl nuvykti į Lietuvą ir dalyvauti XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Druskininkuose.

Jau 13-us metus iš eilės Lietuvių fondo paramos dėka ŠALFASS ir JAV Lietuvių Bendruomenės Švietimo Tarybos iniciatyva pajėgiausia tapusi vyrų krepšinio komanda paskiria 1000 dolerių prizą vis kitai Jungtinėse Valstijose esančiai lituanistinei mokyklai. Šiemet tokios premijos, „Lituanicos“ ekipos sprendimu, nusipelnė Mundeline, Ilinojuje, neseniai įsteigta Gedimino lietuviško ugdymo įstaiga (vad. Jurita Gonta).

68-ųjų žaidynių nugalėtojus ir prizininkus apdovanoję ŠALFASS Centro valdybos pirmininkas Laurynas R. Misevičius bei jo pavaduotojas Stasys Kuliavas sporto visuomenei Pasaulio lietuvių centre pristatė ir vos prieš mėnesį išrinktą stambiausios išeivijoje labdaros ir paramos organizacijos Lietuvių fondo Valdybos pirmininką Taurą Bublį, kuris pažadėjo tęsti savo pirmtako Mariaus Kasniūno apsiimtus darbus LF, kuris prisideda prie Šiaurės Amerikos lietuvių sportinio judėjimo.

Stalo teniso varžybose – dviguba M. Bieliausko sėkmė

Kol krepšininkai aiškinosi savo santykius M. Riškaus aikštelėje, kitoje Pasaulio lietuvių centro salėje liejosi aistros kasmetinių ŠALFASS stalo teniso pirmenybių metu. Pelnytai antrąja populiariausia sporto šaka po krepšinio per pastaruosius 5 metus tapusio nemažai gerbėjų tarp Čikagos lietuvių turinčio žaidimo turnyre susirungė 11 dalyvių iš Kanados ir JAV, nors šiemet į Lemontą ir neatvyko pajėgiausiais užjūryje laikomi Paulius Gurklys bei Deivis Pavasaris. Šių daugiau titulų turinčių varžovų nebuvimu puikiai pasinaudojo čikagietis Mindaugas Bieliauskas. Jis pirmą sykį istorijoje laimėjo aukso medalį tiek ŠALFASS vyrų vienetų, tiek dvejetų (su Mindaugu Bindoku) varžybose. Sidabro apdovanojimu pasitenkino finale M. Bieliauskui pralaimėjęs Kęstutis Vileikis (nors prieš tai grupėje sugebėjo įveikti tą patį priešininką), o trečią vietą užėmė dar vienas čikagietis Stefas Majauskas. Dvejetų sidabrą iškovojo Toronto (Kanada) atstovas Eugenijus Krikščiūnas poroje su Stefu Majausku, o bronzinius apdovanojimus šį kartą pelnė Gediminas Buzas su Kęstučiu Vileikiu.

Sveikiname 68-ųjų ŠALFASS sporto žaidynių nugalėtojus ir prizininkus, visiems sportininkams linkime gražios vasaros, o didžiausiai išeivijos sporto sąjungai neabejingus užjūryje gyvenančius mūsų tautiečius jau iš anksto š. m. spalio 27-ąją (šeštadienį) kviečiame į ŠALFASS kasmetinį suvažiavimą Klivlande. Papildomą informaciją apie šios organizacijos veiklą visuomet galima surasti tinklalapyje www.salfass.org

Dainius Ruževičius – specialiai iš Detroito ir Čikagos

Ingridos Misevičienės ir Svajūno Masilionio nuotraukos

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/68-osios-salfass-zaidynes-pasibaige-lituanicos-triumfu/