COVID-19 pakeitė sportininko bėgimo aplink pasaulį planus – bėgs tik Lietuvoje

Dėl koronaviruso pandemijos keičiasi ultramaratonininko Aido Ardzijausko bėgimo aplink pasaulį planai. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirto bėgimo startas numatytas spalio 1 dieną Kaune, o maršrutas drieksis nebe per užsienio šalis, o Lietuvoje.

A. Ardzijauskas pripažįsta – COVID-19 pandemija sugriovė dešimtmetį puoselėtą planą ir teko ieškoti naujų būdų jį įgyvendinti. „Jei neįmanoma realiai apibėgti pasaulio, kilo mintis suplanuotą maršrutą įveikti virtualiai.

Mano nubėgti kilometrai čia, Lietuvoje, bus perskaičiuojami atsižvelgiant į reljefą, oro sąlygas, širdies ritmą, suvartojamas kalorijas ir perkeliami į pasaulio žemėlapį“, – pasakoja ultramaratonininkas.

Kaune bėgimą pradėsiančio A. Ardzijausko maršrutas ves per Trakus, Vilnių, Šalčininkus, Varėną, Druskininkus, Kalvariją, Kudirkos Naumiestį, Viešvilę, Šilutę, Palangą, Skuodą, Mažeikius, Joniškį, Biržus, Rokiškį, Zarasus, Ignaliną, Pabradę. Numatytas vieno rato per Lietuvos miestus ilgis – 1178 km.

Lietuvoje nubėgti kilometrai bus perkelti į pasaulio žemėlapį ir drieksis per šiuos miestus: Varšuvą, Berlyną, Briuselį, Londoną, Vašingtoną, Niujorką, Čikagą, Los Andželą, Otavą, Meksiką, Havaną, Rio de Žaneirą, Montevidėją, Buenos Aires, Santjagą, Velingtoną, Sidnėjų, Vladivostoką, Maskvą, Vilnių bei Kauną.

„Esu 2013 metais apibėgęs aplink Lietuvą, bet situacija keliuose yra pasikeitusi, todėl dabar bandau bėgti per dalį kelių ir iš naujo susipažinti su situacija keliuose ir miestuose, iš naujo atrasti Lietuvą.

Visko suplanuoti neįmanoma ir net nesistengiu to daryti, nes viskas labai priklausys ne tik nuo oro sąlygų, bet ir nuo bendros situacijos Lietuvoje ir pasaulyje. Gali būti, kad man teks įveikti daugiau kilometrų Lietuvoje, kad užsidarytų bėgimo aplink pasaulį ratas“, – sako ultramaratonininkas.

Iš viso A. Ardzijauskas yra užsibrėžęs įveikti 37 500 km ir gimtajame Kaune finišuoti 2021 metų pabaigoje arba, suderinus su 11-ųjų Pasaulio lietuvių žaidynių data, finišuoti Druskininkuose 2022-ųjų vasarą. Vienas iš bėgimo tikslų – kviesti įvairiose pasaulio kraštuose esančius tautiečius dalyvauti šiame Lietuvoje organizuojamame renginyje.

Planuodamas bėgimą, ultramaratonininkas svetur gyvenančius lietuvius taip pat kvietė prisijungti ir drauge su juo nubėgti tam tikrą atkarpą. Tiesa, ir šis sumanymas dabar keliasi į virtualią erdvę. „Kviečiame tautiečius virtualiai palenktyniauti: kartu su manimi įveikti bet kokį atstumą ir pamatyti save virtualiame bėgimo aplink pasaulį žemėlapyje.

Taip pat yra planas susitikti su tautiečiais, gyvenančiais užsienyje, virtualiai – dėl šiuolaikinių technologijų tai tikrai įmanoma“, – sumanymą paaiškina pašnekovas.

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/covid-19-pakeite-sportininko-begimo-aplink-pasauli-planus-begs-tik-lietuvoje/