Virtualiame Olimpinės dienos bėgime dalyvavo lietuviai iš 32 pasaulio valstybių

Virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas suvienijo viso pasaulio lietuvius. Birželio 23 dieną, minint Tarptautinę olimpinę dieną, jame dalyvavo daugiau nei 3000 tautiečių iš 32 valstybių visuose pasaulio žemynuose.

Be gimtinės Lietuvos, dalyvavo Anglijos, Škotijos, Velso, Airijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos, Vokietijos, Danijos, Nyderlandų, Belgijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Kipro, Sakartvelo, Izraelio, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos miestuose gyvenantys lietuviai. Olimpinė mylia (1988 metrai ) buvo įveikta ir daugelyje JAV valstijų – štai Čikagoje lietuvių bėgimo klubas subūrė nuo 3 mėnesių iki 68 metų amžiaus dalyvius, bėgdami Pasaulio Lietuvių Centrą Lemonte, Portlando ir Pietvakarių Vašingtono Lietuvių bendruomenei atstovavo 11 narių (tarp jų – 5 vaikai), dar bėgta Kanadoje, Brazilijoje, Kinijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Sporto komisijos narys Jonas (Juan) I. Fourment Kalvelis, gyvenantis Argentinos Buenos Airės provincijoje, savo vardo dieną atšventė 6 km. bėgdamas ratuku namuose, nes dėl koronaviruso iki šiol argentiniečiai nuo kovo 20-sios negali laisvai sportuoti lauke.

Chicago’je

„Neįtikėtina, kad tokia, atrodo, paprasta idėja išjudino visą pasaulį, – nuostabos neslėpė virtualų bėgimo organizavusio Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. – Dar kartą įsitikinome, kokie lietuviai yra vieningi ir kaip jie vertina bendruomeniškumą. Labai norėčiau akcentuoti, kad vos tik paskelbėme apie bėgimą, Pasaulio lietuvių bendruomenės nariai patys į mus kreipėsi ir norėjo būti šio bėgimo dalimi.

Matėme, kaip Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje, JAV ar Australijoje mūsų tautiečiai rinkosi parkuose ir kartu bėgo lietuvišką olimpinę mylią – visą tai jie darė savo pačių iniciatyva. Norėjome paskatinti žmones aktyviai sportuoti ir pajusti meilę sportui – matant besišypsančių žmonių nuotraukas ir gaunamas padėkos žinutes, panašu, kad misiją pavyko įgyvendinti.“

Vankuveryje

Kiekvienas birželio 23 dieną įveikęs lietuvišką olimpinę mylią, savo rezultatą užfiksavęs bėgimo programėle ir juo pasidalinęs socialiniuose tinkluose su grotažyme #OlimpinėDiena2020, galėjo gauti vieną iš 15 000 organizatorių paruoštų prizų.„Kad galėtų atsiimti prizą, dalyviai turėjo užpildyti specialią anketą, tačiau akivaizdu, kad daugelis tautiečių bėgime dalyvavo ne dėl jų. Anketas užpildė daugiau nei 3000 žmonių, tačiau stebėdami aktyvumą socialiniuose tinkluose ir matydami, kokiomis gausiomis grupėmis buvo bėgta, galime konstatuoti, kad kartu visame pasaulyje bėgo kur kas daugiau lietuvių“, – pabrėžė M. Marcinkevičius.

Bėgikai, kurie užpildė anketas, nuo birželio 29 d. iki liepos 10 d. prizus gali atsiimti savo pasirinktame atsiėmimo taške – LTOK būstinėje Vilniuje arba vienoje iš 280 šalies „Eurovaistinių“.

Taip Olimpinę dieną LTOK ir LTeam šventė pirmą kartą istorijoje. Dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir karantino įprastai dešimtis tūkstančių žmonių suburiančią didžiausią Lietuvoje sporto šventę, kuri birželio 13 dieną turėjo vykti Vilniuje, teko nukelti, tad atsirado galimybė Tarptautinę olimpinę dieną paminėti originalią datą ir neapsiriboti konkrečia vietove.

Vis tik šalyje paskelbus karantino pabaigą ir mažėjant sergančiųjų koronavirusu skaičiui, didėja tikimybė rudenį renginį „Olimpinė diena 2020“ suorganizuoti taip, kaip buvo planuota iš pat pradžių.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir PLB Sporto komisijos informacija

 

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/virtualiame-olimpines-dienos-begime-dalyvavo-lietuviai-is-32-pasaulio-valstybiu/