Krepšinio Turnyro Taisyklės

VARŽYBŲ TAISYKLĖS
ŠALFASS naudoja JAV ir Kanados mokyklų bei universitetų Nacionalinės Federacijos krepšinio taisykles.

1. ŽAIDIMO TRUKMĖ – Laikas stabdomas su kiekvienu švilpuku, nebent pažymėta kitaip.
Vyrų A, B ir senjorų – du (2) dvidešimties minučių kėliniai.
Jaunių A, B ir C – keturi (4) aštuonių minučių kėliniai.
Jaunių D, E ir molekulių – šeši (6) keturių minučių kėliniai ir vienas (1) aštuonių minučių kėlinys. Laikas nestabdomas per visas rungtynes išskyrus paskutines dvi minutes. Paskutinės dvi minutės – stabdomos.

2. VARŽYBŲ PERTRAUKA
Yra penkių minučių pertrauka po pirmųjų kėlinių ir vienos minutės pertrauka tarp visų kitų kėlinių. Pertrauka Jaunių D, E, ir molekulių varžybose yra po keturių kėlinių.

3. PAPILDOMAS LAIKAS (PRATĘSIMAS)
Jei žaidimas baigiasi lygiosiomis, komandos žaidžia dar tris (3) minutes (tik vyrai žaidžia dar vieną papildomą kėlinį penkias (5) minutes), po to yra minutė pertraukos ir žaidžiami trijų minučių kėliniai, kol viena komanda laimės. Laikas yra stabdomas per visą papildomą kėlinį. Kiekviena komanda gauna vieną pertraukėlę per pridėtą laiką.

4. NEATVYKUSIŲ KOMANDŲ PRALAIMĖJIMAS
Kiekviena komanda turi 15 minučių „atidėjimo“ laikotarpį nuo nustatytos varžybų pradžios. Penki (5) žaidėjai turi būti apsirengę ir pasiruošę varžyboms nustatytu laiku. Įvykus nelaimei ar kitoms ypatingoms aplinkybėms, nesusipratimams, abiejų komandų treneriai kartu su varžybų organizatoriais gali sutikti atidėti varžybas.

/daugiau – Visos taisyklės/ (pdf)

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/krepsinio-turnyro-taisykles/