LTOK prezidentės taurės laimėtojas paaiškėjo po papildomos dvikovos

“ŠALFASS sveikina vieną LTOK prezidentės taurės golfo rungčių laimėjusį buvusį Centro Valdybos narį ir JAV LB Krašto valdybos vice-pirmininką sporto reikalams Arvydą Bubulį, šiuo metu gyvenantį Floridos valstijoje”

(Arvydas Bubulis viduryje)

Šeštadienį Europos centro golfo klube jau septintą kartą vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės golfo taurės turnyras. Šiemet tradiciniu jau tapusiame turnyre varžėsi net 85 dalyviai, kurie kovojo ne tik dėl taurės ir prizų, bet ir dėl Lietuvos golfo turo reitingo taškų.

LTOK prezidentės taurės likimas golfo aikštyne paaiškėjo po intriguojančios dvikovos tarp Pauliaus Baltramonaičio ir praėjusių metų čempiono Gedimino Markevičiaus.

Abu golfo žaidėjai kamuoliuką į 18 duobučių įrideno panaudoję identišką bandymų skaičių – 72. Tai – vienu smūgiu mažiau nei aikštyno PAR (iš anksto nustatyto bandymų skaičiaus, per kurį reikia kamuoliuką įridenti į visas 18 duobučių).

Tad nugalėtojui išaiškinti prireikė peržaidimo. Pirmąją duobutę G. Markevičius įveikė per 4, o P. Baltramonaitis – per 3 smūgius ir tapo turnyro nugalėtoju.

„Šiandien iš tiesų pavyko tikrai gerai sužaisti. Esu labai laimingas, – džiaugsmo neslėpė P. Baltramonaitis. – Pirma turnyro pusė buvo labai gera – sužaidžiau -3. Ir nors antra pusė buvo kiek sunkesnė, bendru rezultatu esu labai patenkintas. Iš tikrųjų retai surenku tokį gerą.“

Ant apdovanojimų pakylos dar žengė ir Gediminas Mackelis, atlikęs dviem smūgiais daugiau už lyderius (+3). Tarp moterų triumfavo Audronė Butkevičienė, kuriai prireikė 92 smūgių (+21), antrą vietą užėmė Augustė Skolskytė (95;+24), trečiąją – Laura Mitkuvienė (101;+30).

„Golfe turi jausmą arba jo neturi. Tai šiandien tas jausmas buvo, todėl esu labai patenkinta savo žaidimu, – po pergalės šypsojosi A. Butkevičienė. – Prieš turnyrą negalvojau, kad laimėsiu, bet man visada svarbu gerai sužaisti pirmąją duobutę. Šiandien ji pavyko ir iškart pajutau, kad turėtų viskas būti gerai.“

Iki 12.0 HCP (handikapo) kategorijoje „Stableford“ formatu pirmas finišavo P. Baltramonaitis (41 taškas), antras – G. Mackelis (37 taškai), trečias – Andrius Valiauga (36 taškai).

12.1 – 24 HCP (handikapo) kategorijoje „Stableford“ formatu triumfavo A. Butkevičienė, surinkusi 39 taškus, o antrą ir trečią vietas išsidalijo Vytautas Stukas su 38 taškais ir Andžejus Vysockis su 37 taškais.

24.1 0 36.0 HCP (handikapo) kategorijoje „Stableford“ formatu laimėjo Arvydas Bubulis (41 taškas), antras buvo Irmantas Jokšas (40 taškų), trečias – Dormantas Zajančauskas (40 taškų).

Iš viso turnyre dalyvavo 70 vyrų ir 15 moterų, o visų kategorijų prizininkus apdovanojo LTOK prezidentė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė ir Lietuvos golfo federacijos prezidentas Česlavas Okinčicas.

LTOK prezidentės golfo taurės turnyras rengiamas nuo 2014 metų, kuomet buvo paskelbta, kad golfas įtraukiamas į olimpinių žaidynių programą.

Golfo žaidėjai olimpinėse žaidynėse pirmą kartą varžėsi dar 1900 metais. Tiesa, jau po 1904 metų olimpinių žaidynių šis sportas pasitraukė iš olimpinės šeimos. Po 112 metų viena populiariausių pasaulyje sporto šakų vėl sugrįžo į olimpinių žaidynių sąrašą – nuo 2016-ųjų golfo žaidėjai vėl varžosi svarbiausiame pasaulio sporto renginyje.

daugiau skaitykite: https://www.sportas.info/kitas-sportas/ltok-prezidentes-taures-laimetojas-paaiskejo-po-papildomos-dvikovos/

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/ltok-prezidentes-taures-laimetojas-paaiskejo-po-papildomos-dvikovos/