Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio startas: su 7,5 tūkst. dalyvių, tarp kurių – olimpiečiai ir pasaulio lietuviai

Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio startas: su 7,5 tūkst. dalyvių, tarp kurių – olimpiečiai ir pasaulio lietuviai

Minint 100 metų sukaktį nuo pirmojo šalies sportininkų starto olimpinėse žaidynėse, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) lietuvius visame pasaulyje pakvietė prisijungti prie „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio“. Išankstinės registracijos metu mobiliojoje programėlėje „#walk15“ prie iššūkio jau prisijungė daugiau nei 7,5 tūkst. dalyvių. Šiandien oficialiai duotas startas, o norintys prisijungti tai padaryti galės viso iššūkio metu.

Šventiniame žingsnių iššūkyje dalyviai kviečiami eiti už vieną iš 28 olimpinių sporto šakų – 27, kuriose per 100 metų yra startavę Lietuvos sportininkai, ir breiką, kurio „lietuviškasis“ debiutas įvyks artėjančiose olimpinėse žaidynėse Paryžiuje.

Tarp prie iššūkio jau prisijungusių dalyvių daugiausiai populiarumo sulaukė krepšinis. Šios sporto šakos komandą pasirinko daugiau nei 1,6 tūkst. dalyvių. Penketuke gausiausių komandų – ir lengvoji atletika, dviračių sportas, plaukimas bei futbolas.

Tarp iššūkio dalyvių – ir 16-metė pasaulio ir Europos čempionė bei kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes iškovojusi Dominika Banevič.

„Laisvalaikiu kartu su mama labai mėgstame pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį, tad ir šio iššūkio metu kartu rinksime žingsnius mano mylimo breiko komandai“, – šyptelėjo sceniniu vardu „B-girl Nicka“ visiems atpažįstama lietuvė.

„#walk15“ programėlę atsisiuntė, prie ėjimo iššūkio prisijungė ir taip pat savo atstovaujamos sporto šakos – baidarių ir kanojų irklavimo – komandą pasirinko olimpietis Mindaugas Maldonis.

„Šiuo metu esame pakeliui į treniruočių stovyklą Portugalijoje, tačiau jau esu suplanavęs, kaip rinksiu iššūkio žingsnius sugrįžęs į Lietuvą – vaikščiodamas su dukrele“, – pasakojo antrosioms karjeros olimpinėms žaidynėms besiruošiantis baidarininkas.

Prie iniciatyvos prisijungė ir Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB).

„Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir prieš 100 metų, ir dabar mūsų šalies sportui tebėra ta kelrodė žvaigždė, nušviečianti kelią iš Nemuno krašto į olimpines aukštumas. Pasaulio lietuvių bendruomenė, kuri šiandien vienija 55 įvairių kraštų lietuviškas bendruomenes, palaiko Olimpinio judėjimo Lietuvoje 100-mečio iššūkį ir jungiasi prie iniciatyvos – jau turime užsiregistravusių narių iš JAV, Jungtinės Karalystės ir Airijos“, – pasakojo PLB sporto reikalų komisijos pirmininkas Laurynas Misevičius.

Jis dar pridūrė, kad prie šios iniciatyvos prisijungs ir ultra-maratonininkas Aidas Ardzijauskas, 2020 metais perbėgęs visą žemės rutulį, prieš tai bėgte įveikęs atstumą nuo Los Anželo iki Niujorko, o Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui 2018-aisiais atbėgęs nuo Dakaro iki Vilniaus.

Iššūkis truks 100 dienų. Prisijungti ir dalyvauti galima iki birželio 7-osios, o 50-ies aktyviausių dalyvių apdovanojimai bus surengti birželio 8 d. Šiauliuose vyksiančios Olimpinės dienos metu.

Visi 1 mln. žingsnių ribą pasiekę ėjikai gaus virtualų diplomą su LTOK prezidentės olimpinės čempionės D. Gudzinevičiūtės sveikinimu. Taip pat šiuos žingsnius bus galima iškeisti į specialius prizus programėlės „žingsnių piniginėje“.

Norintiems prisijungti prie „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio“ tereikia į savo išmanųjį telefoną parsisiųsti nemokamą vaikščiojimo programėlę „#walk15“. Tai padaryti galima iš „App Store“ arba „Google Play“.

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/olimpinio-judejimo-100-mecio-ejimo-issukio-startas-su-75-tukst-dalyviu-tarp-kuriu-olimpieciai-ir-pasaulio-lietuviai/