Už Atlanto – ir žaidė, ir žvalgėsi

Sostinės krepšinio lygos („GEALAN–SKL“) bendruomenės nariai praėjusią savaitę lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Už Atlanto viešėję Vilniaus krepšinio mėgėjai turėjo progą savo akimis išvysti  Nacionalinės krepšinio asociacijos rungtynes (NBA) ir stebėti galingą Domanto Sabonio pasirodymą. Pirmosiose sezono rungtynėse lietuvio atstovaujamas Indianos „Pacers“ klubas 110:119 nusileido Detroito „Pistons“, o 27 taškus surinkęs ir 13 kamuolių atkovojęs D. Sabonis buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas.
Rytinę pakrantę kelionės metu aplankę lietuviai savo viešnagę pradėjo Vašingtone, kur dalyvavo „Ambasados taurėje“. Šis turnyras buvo organizuojamas jau 16-ąjį kartą ir tai buvo pirmasis kartas, kuomet jame dalyvavo komanda iš Lietuvos. „SKL Team“ pirmajame grupės mače po itin dramatiškos kovos 40:46 pralaimėjo iš Vašingtono, Merilando ir Virdžinijos valstijų atstovams. Antrajame susitikime lietuviai 38:28 palaužė jungtinę Latvijos ir Estijos komandą. „SKL Team“ žygis „Ambasados taurėje“ baigėsi po pirmojo etapo, kadangi  į ketvirtfinalį pateko tik grupių nugalėtojomis tapusios komandos.
Kaip paaiškėjo vėliau, vilniečiai pirmąjį ir vienintelį pralaimėjimą patyrė prieš būsimuosius čempionus.
Pasibaigus turnyrui SKL bendruomenė apžiūrėjo Vašingtoną ir persikėlė į Niujorką, kur mėgavosi šio megapolio malonumais.
„Niujorkas – įspūdingai gražus miestas. Tiek naktį, tiek dieną yra ką pamatyti. Ypatingai miesto centre Manhatene, ten gyvenimas verda dieną–naktį“, – kalbėjo kartu su „SKL Team“ komanda JAV viešėjusi Vilniaus „Perlo“ kineziterapeutė Alberta Eisimantaitė.
Vėliau lietuviai leidosi į daugiau nei 1000 km kelionę autobusu, kurios metu pasiekė Indianapolį. Būtent jame Marius Pavlovskis, Justinas Daugėla ir kiti SKL komandos žaidėjai stebėjo solidų D. Sabonio žaidimą.
„Kadangi tai buvo pirmosios „Pacers“ sezono rungtynės, arena buvo pilnutėlė. Žmonių kiekis, patirta emocija – superinė, o D. Sabonio žaidimas – daugiau nei įspūdingas Galbūt jis jautė mūsų palaikymą, nes savo skanduotėmis tikrai stengėmės jam suteikti kuo daugiau energijos, – šypsojosi A. Eisimantaitė. – NBA rungtynes būtų galima kažkiek sulyginti su Eurolyga. NBA mačo metu, kaip ir rodoma Holivudo filmuose, po areną vaikštinėja prekybininkai, gali įsigyti užkandžių ar gaiviųjų gėrimų nepakildamas iš kėdės, šalia arenos ir joje gali nusipirkti įvairios klubo atributikos“
Naują 4 metų sutartį su „Pacers pasirašęs D. Sabonis žaidė lyg ant sparnų ir buvo priartėjęs prie savo rezultatyvumo rekordo NBA lygoje. 2018 m. balandžio 8 d. D. Sabonis į Šarlotės „Hornets“ krepšį įmetė 30 taškų.
Kiek gi kainuoja pamatyti geriausios pasaulio krepšinio lygos rungtynes? SKL bendruomenės nariai už bilietus paklojo po 120 JAV dolerių, o pigiausios vietos palubėse į „Pacers“ – „Pistons“ mačą kainavo 20 dolerių.
Geromis vietomis džiaugėsi ir SKL kovas jau daugelį metų įamžinantis fotografas Saulius Čirba, kuris pagrindinio savo darbo įrankio iš rankų nepaleido ir visų NBA rungtynių metu.
Po NBA rungtynių „SKL Team“ pasiekė Čikagą, kur susitiko su šiame mieste gilias šaknis įleidusia lietuvių bendruomene. Svečius iš Vilniaus pasitiko daug metų Čikagoje gyvenantis ir dirbantis treneris Aurimas Matulevičius, kuris buvo pagrindinis lietuvių gidas.
Būtent A. Matulevičius prisidėjo prie to, kad lietuviai pamatytų „United Center“ areną., kurioje namų rungtynes žaidžia legendinis Čikagos „Bulls“ klubas. Tiesa, ekskursijos metu arena buvo ruošiama artėjančioms Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) rungtynėms, kuriose varžėsi Čikagos „Blackhawks“ ekipa.
„Pamatėme „Bulls“ klubo biurus, žaidėjų persirengimo kambarius, o man, kaip kineziterapeutei, fiziotereapijos kabinetų dydis ir juose esanti įranga paliko didžiausią įspūdį“, – susižavėjimo neslėpė A. Eisimantaitė.
Sportinę ir pramoginę kelionę „SKL Team“ paįvairino ir išvyka į Kanadą, kur grožėjosi Niagaros kriokliais. Beje, laukinės gamtos apsuptyje SKL nariai praleido ir naktį.
„SKL Team“ į Lietuvą grįžta jau pirmadienio naktį: „Neabejoju, kad visi krepšininkai į Lietuvą grįš sužinoję ir patyrę kažką naujo, praplėtę akiratį ir juo būtinai pasidalins su savo komandų draugais“, – pokalbį užbaigė „Perlo“ kineziterapeutė.
SKL – ilgiausias tradicijas turintis, tačiau ir populiariausias bei moderniausias vietinis sporto turnyras Vilniaus mieste. Pirmenybėse kasmet rungtyniauja daugiau nei 100 krepšinio mėgėjų komandų. Pagal pajėgumą ekipos varžosi A, B, C ir D lygose. Kiekvieną pavasarį SKL atstovai vyksta į Londone vykstantį „Pasaulio lietuvių čempionų taurės” turnyrą.
SKL čempionatuose yra žaidę: Mindaugas Kuzminskas, Ramūnas Šiškauskas, Andrius Giedraitis, Erikas Kučiauskas, Gintautas Vileita, Virginijus Sirvydis, Rolandas Jarutis.

 

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/uz-atlanto-ir-zaide-ir-zvalgesi/