Vašingtone – krepšinio diplomatijos sėkmė

Spalio 22-ąją, šeštadienį, Ft. Washington-MD įvyko jau 19-asis LR Ambasados taurės krepšinio turnyras.

Laurynas (Larry) R. Misevičius – Šalfass/LR Ambasada Vašingtone2022-10-24 21:46

Diplomatai tiki žodžio ir dialogo svarba, tačiau yra daug kalbų ir būdų bendrauti ir susikalbėti.

Vienos iš jų, tai – muzika ir sportas, kurie kartais lengviau nei žodžiai suburia žmones ir nugali visas verbalines kliūtis. Būtent šią savaitę tiek muzika, tiek sportas dominavo mūsų darbotvarkėje. Pratęsiant praeitos savaitės “Baltic Jazz Trio” dvasią, penktadienio vakaras buvo nustabus muzikinis susitikimas su Mirga Gražinytė-Tyla ir jos diriguojamu Birmingham Simfoniniu orkestru.

Koncertas skirtas ir Lietuvos – JAV diplomatinių santykių 100 m. paminėjimui, ir paramai Ukrainos muzikantams, žuvusiems ar kenčiantiems nuo O savaitę vainikavo krepšinio šventė – jau XIX Lietuvos ambasadorės JAV taurės turnyras.

Po pandemijų krepšinis vėl grįžo į didžiąją aikštelę, pritraukęs JAV lietuvių komandas iš Niudžersio, Kolorado, Floridos, Marilendo/Virdžinijos, Vašingtono DC bei JAV administracijos, Valstybės departamento, Kongreso, kaip ir Lietuvos bei EU valstybių diplomatų ekipas – savo Facebook paskyroje mintimis dalinosi JE Lietuvos ambasadorė JAV ir Meksikoje Audra Plepytė.

Šiais metais į du pogrupius paskirstytų komandų tarpe nuo pat pradžių išsiskyrė NJ “Liepsnos” (pereitų metų analogiško 3 prieš 3 krepšinio turnyro laimėtojų) ir Kolorado “Kalniečių meistriškumas, tuo tarpu kitoje grupėje vėl be konkurencijos pasirodė JAV Valstybinių institucijų administracijos komanda, kuriai nedaug nusileido Valstybės departamento ir Floridos “Stumbro” lietuviai.

Pastarųjų tarpe originaliai išsiskyrė Tadas Strumila, vos prieš 3 dienas sugrįžęs iš Lietuvos į Čikagą, susiradęs… krovinį ir per naktį į Vašingtoną atvairavęs savo sunkiasvorę transporto priemonę. Komandos draugo pakylėti Saulėtosios valstijos atstovai nukovė amerikiečius Kongresmenus ir ES diplomatus, o ketvirtfinalyje vos nepateikė didžiausios turnyre staigmenos, minimaliu rezultatu nusileidę “Liepsnai”.

Tuo tarpu Sodų valstijos lietuviai tik po itin permainingos ir kai kuriais abejotinais teisėjų švilpukais pagrįstos kovos pusfinalyje nusileido JAV Valstybinių institucijų administracijos ekipai, laimėjusiai šią pilno formato turnyro taurę ir 2019 m. Kitame pusfinalyje Kolorado “Kalniečiai” lengviau susitvarkė su šeimininkais – Vašingtono “Vėjo” penketuku, kuris kovoje dėl trečios vietos pralaimėjo ir NJ atstovams.

Originalus Straipsnis, spausti

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/vasingtone-krepsinio-diplomatijos-sekme/