Hamiltone – dar vienas “Lituanicos” triumfas

Tuo tarpu Mississauga kaimynystėje Hamiltone sekantį savaitgalį po jaunimo žaidynių vykusios 67-osios ŠALFASS sporto šventės stipriausiame vyrų „A“ krepšinio turnyre triumfavo Čikagos “Lituanicos” krepšininkai, kurie apgynė pernai metais iškovotą titulą.

Mohawk koledžo krepšinio komplekse vykusio turnyro finale po aštrios kovos Lietuvių fondo taurę ir stipriausios komandos Š. Amerikoje trofėjų išsaugoję Čikagos “Lituanica” vyrai dvikovoje dėl aukso medalių 59:44 (24:31) įveikė pusantro kėlinio pirmavusią Toronto “Vyčio” ekipą.

Šiemet “Vejų miesto” atstovai 1000 dolerių lituanistinei mokyklai skirtą paramą iš LF paskyrė Vašingtono DC regione įsikūrusiai Ilonos Verbušaitienės vadovaujamai lietuviškai mokyklėlei, kadangi jos auklėtiniai ir mokytojų kolektyvas pernai metų rudenį stipriai prisidėjo ŠALFASS su LR ambasada rengiant tradicinį diplomatų krepšinio turnyrą „Ambasadoriaus“ taurei laimėti.

Vyrų „B“ lygio krepšinio turnyre nugalėjo Toronto „Aušros“ penketukas, finalinėje dvikovoje laimėjęs prieš Detroito „Kovą“ 54:34, o treti liko Čikagos „Atleto“ vyrai. Jaunių (iki 18 m.) amžiaus varžybas laimėjo Missisauga „Anapilis“, finale palaužęs Klyvlendo „Žaibą“ 70:56, o treti liko Toronto „Aušros“ jaunimas.

Tarp moterų lygių nebuvo šeimininkių Hamiltono „Kovo“ komandai, antrą vietą užėmė Mississauga „Anapilio“ krepšininkės, o trečią Otavos „Rezistencija“.

Naudingiausiu 67-ųjų ŠALFASS vyrų krepšinio turnyro žaidėju vienbalsiai išrinktas čikagietis Derek Molis, kuriam atiteko specialus ŠALFASS pirmininko Lauryno R. Misevičiaus prizas – rež. Rimvydo Čekavičiaus DVD filmas “Sabonis Nr. 11 – visa galva aukščiau”.

Jau už dviejų savaičių šių metų ŠALFASS čempionai ruošiasi keliauti į Kauną, kur birželio 30 – liepos 2 d. gins ir Pasaulio lietuvių sporto žaidynių nugalėtojų titulą, iškovotą prieš 4 metus Klaipėdoje.

Lauryno R. Misevičiaus nuotraukoje Čikagos „Lituanica“ po finalinių 67-ųjų ŠALFASS žaidynių varžybų Hamiltone su Toronto „Vyčio“ krepšininkais