„Hood to Coast“ maratone JAV lietuviai išvystė rekordinį greitį

JAV lietuvių bendruomenės Portlando apylinkės bėgimo entuziastų suburta „Lituanicos“ komanda rugpjūčio 24–25 dienomis jau penktąjį kartą dalyvavo per visą pasaulį išgarsėjusiose Oregono valstijoje vykstančiose bėgimo varžybose  „Hood to Coast“. Bėgime, trunkančiame dvi dienas ir nenutraukiamai vykstančiame tiek dienos, tiek nakties metu, „Lituanicos“ komanda 199 mylių (beveik 320 kilometrų) atstumą įveikė per rekordiškai trumpą 27 val. 46 min. 19 sek. laiką ir bendrojoje įskaitoje užėmė aukštą 169 vietą iš daugiau nei tūkstančio startavusių ekipų.

Iš dvylikos lietuvių bendruomenės bėgimo mėgėjų sudaryta komanda šių metų startą skyrė atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejui paminėti, siekdama dar labiau pagarsinti savo šalies vardą Jungtinių Valstijų Šiaurės Vakarų pakrantėje. „Lituanicai“ šių metų bėgime atstovavo ir Lietuvos ambasados Vašingtone diplomatas Tadas Kubilius, o tikru „Hood to Coast“ trasos žinovu tapo lietuvių komandos „veteranas“ 46-erių Vilmantas Babarskas iš Portlando kaimynystėje esančios Vašingtono valstijos Kamaso miesto.

„Pagaliau pavyko surinkti vien tik JAV lietuvių bendruomenės narių dvyliktuką, lietuviškesnės komandos nebūtų šansų suburti! – džiaugėsi iš Kauno daugiau kaip prieš 20 metų už Atlanto su šeima persikėlęs Vilmantas. – 4 kartus prieš tai teko stiprintis net keliais kitataučiais, bet šiemet dėl Lietuvos šimtmečio ištisus metus mūsų vadovė Inga Sadaunikaitė-Kozhevnikov rinko lietuvius iš visur, kur tik kas panorėjo bėgti ir galėjo parodyti reikiamą rezultatą.“ Taip komandoje atsirado jau 4 maratonus savo gyvenime nubėgusi San Fransiske įkurtos lituanistinės mokyklos vadovė Virgilija Tali su savo vyru Martinu. Abu „Hood to Coast“ dalyvavo pirmąsyk.

„Norėjosi šį kartą mūsų gimtinės šimtmečio proga „iššauti“, nors varžybų nuostatai neleido mums per daug įsibėgėti“, – pasakojo prieš penketą metų rimčiau ilgų nuotolių bėgimu susidomėjusi dar viena buvusi kaunietė Inga Kozhevnikov, Amerikoje atsidūrusi beveik prieš 2 dešimtmečius. – Jeigu būtume nubėgę dar bent pusvalandžiu greičiau, „Lituanicai“ būtų grėsusi diskvalifikacija!“

Mat prieš šias varžybas visos komandos turi „Hood to Coast“ organizatoriams pranešti savo bėgikų tempą, kad būtų lengviau kontroliuoti daugiau kaip 12 tūkstančių dalyvių startą, bėgimą bei finišą gana siauroje trasoje nuo Hudo kalno viršukalnės iki Sisaido pajūrio kurorto. Jeigu nukrypsti nuo iš anksto suplanuoto grafiko daugiau kaip dvi su puse valandos į bet kurią pusę, gali būti diskvalifikuotas ir galbūt netgi nebepriimtas dalyvauti šiose varžybose kitais metais. Taigi kiekvienos komandos vadovams tenka gerokai pasukti galvą, kaip įtilpti į tokius rėmus… 37 kartą vykęs „Hood to Coast“ estafetinis maratonas yra ilgiausias pagal distanciją tokio pobūdžio bėgimas pasaulyje. Jame šiais metais dalyvavo 1050 komandų ir apie 13 tūkstančių bėgikų iš visos mūsų planetos.

Praėjusiais metais „Lituanicos“ komandoje bėgo Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Darius Gaidys, šiose varžybose yra dalyvavęs ilgų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas, šių metų pradžioje Lietuvos valstybės šimtmečio proga įveikęs distanciją nuo Dakaro iki Vilniaus. „Lituanicos“ bėgikų komandos dalyvavimą „Hood to Coast“ parėmė lietuviškus maisto produktus į JAV importuojanti įmonė „Bandi“ ir Lietuvių fondas.

Kai Inga, Giedrė, Virgilija, Vilmantas, Martinas, Tadas, Rytis, Vilmantas, Andrejus, Mindaugas, Giedrius, Vaidotas ir Benas mušė rekordus Oregone, „Lituanicos“ komandos bėgimą akylai stebėjo Amerikos lietuvių „sostinė“ Čikaga – juk net 27 mūsų tautiečiai jau ruošiasi dalyvauti tradiciniame „Vėjų“ miesto maratone spalio 7-ąją. Šio miesto lietuvių bėgimo klubo įkūrėja Aušra Butkevičiūtė jau senokai „padėjusi“ akį ir ant garsiausio Oregono „Hood to Coast“ estafetinio maratono. 2019-ieji – Pasaulio lietuvių metai, ta proga ir didžiausiai užsienyje gyvenančiųjų mūsiškių diasporai čikagiečiams būtų puiku prisijungti prie „Lituanicos“ sėkmės istorijos.

Pasibaigus „Hood to Coast“ bėgimui Sisaide, kartu su „Lituanicos“ bėgikais šeštadienio popietę dar tebevaikštinėjome kurorto gatvėmis. Vakarėjant vieno mūsiškių – Mindaugo Pauliko, „Bandi“ importuotojų atstovo Sietle, – dėmesį patraukė šalia buvusi ledainė. Nei iš šio, nei iš to jau užsidarinėjančios viešojo maitinimo įstaigos darbuotojos jis užklausė: „Gal pas jus kas nors iš Lietuvos dirba?“ Visų mūsų nuostabai, iš kavinukės gilumos išėjo… KTU antrakursė Rūta ir VU Kauno fakulteto pirmakursė Eglė. Pasirodo, abi merginos Sisaide uždarbiauja jau antrą vasarą iš eilės ir už savaitės grįžta toliau krimsti mokslų į Laikinąją sostinę. Taigi Oregono lietuviška pasaka tęsiasi. Na o kitą savaitgalį į kasmetę iškylą Rooster Rock State Park (Korbetas, OR) kviečiame visus estradinės muzikos gerbėjus – šeštadienį (rugsėjo 8-ąją) Portlando apylinkių lietuviams ir mūsų svečiams koncertuos legendinės grupės „Sekmadienis“ solistė Jūratė Miliauskaitė. Daugiau informacijos www.portlandlithuanians.com.

Laurynas R. Misevičius, Tadas Kubilius – specialiai Lietuvai iš Portlando

„Lituanicos“ nuotraukos

Daugiau Nuotrauku, spausti cia

 

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/hood-to-coast-maratone-jav-lietuviai-isvyste-rekordini-greiti/