Metinis Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos suvažiavimas

Praėjusį šeštadienį, spalio 28 d., Lietuvių klube Klivlande (Ohajo valst.) įvyko kasmetinis didžiausios išeivijos sporto mėgėjų organizacijos Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos suvažiavimas.

 

Rytas Cleveland Lietuviu Klube. Pasiruosimas Suvaziavimui. Nuotraukoje is kaires i desine, SALFASS pirmininkas Laurynas Misevicius is Portlando OR, salfass.org tinklapio administratorius Tomas Masaitis is Atlantos GA, Tomas Mitrulevicius is Long Island NY ir Deivis Pavasaris Staten Island, NY.

Tarp sportuoti mėgstantiems užjūrio lietuviams aktualiausių klausimų buvo aptarti praėjusių 67-ųjų metinių žaidynių, vykusių Toronto priemiestyje Misisogoje (Kanadoje) bei Hamiltone, iššūkiai, rekordinės JAV ir Kanados lietuvių delegacijos, šių metų vasarą dalyvavusios jubiliejinėse Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Kaune, sėkmė, prieš keletą metų užgimusio „Šlovės“ arenos projekto situacija. Šeštadienį prie 11 ankstesniais metais į šią areną patekusių žymiausių ŠALFASS veikėjų ir sportininkų vienbalsiai pridėti dar 4: dr. Donatas Siliūnas iš Čikagos, Algis Rugienius iš Detroito bei 2 kanadiečiai – Mamertas Duliūnas ir Jonas Nešukaitis. Kitąmet siūlomi 3 kandidatai – Kanados lietuvis Jonas Žukas, Klivlando „Žaibo“ atstovas Juozas Kijauskas ir Aleksandras Vakselis iš Niujorko. Taip pat numatytas 2018 metų pagrindinių sporto varžybų kalendorius – nuo kalnų slidinėjimo, golfo, softbolo, stalo bei lauko teniso, šaudymo iki populiariausios tarp lietuvių visame pasaulyje sporto šakos krepšinio. Detalesnė informacija bus paskelbta spaudoje, ŠALFASS tinklalapyje www.salfass.org bei „Facebook“ ir „Twitter“ paskyrose.

2017-ieji – oficialiai Sporto metai Lietuvoje – tapo ir ŠALFASS naujosios Centro valdybos rinkimais. Patvirtinta tokia jos sudėtis: pirmininku ketvirtai kadencijai iš eilės perrinktas Laurynas R. Misevičius, vicepirmininku ir Kanados apygardos vadovu – Stasys Kuliavas, sekretoriumi bus Arūnas Čygas, Kanados apygardos vadovu – buvęs ŠALFASS pirmininkas Kazimieras Deksnys, Rytų apygardos pirmininku lieka Deivis Pavasaris, Vidurio Vakarų – Aurimas Matulevičius, o iždininku – Arūnas Morkūnas. Prieš keletą metų JAV įkurto ŠALFASS fondo iždininke išrinkta Niujorke gyvenanti lietuvė Rasa Mitrulevičienė, kuri šiame poste pakeitė Gintautą Garsį ir tapo pirmąja ŠALFASS Centro valdybos dailiosios lyties atstove po dešimtmečių. Europoje ŠALFO atstovu bus Žilvinas Bublis, o krepšinio sekcijos komiteto vadovu išrinktas Paulius Riškus.

ŠALFASS metinio suvažiavimo posėdyje aptarti sportui neabejingiems lietuviams svarbūs klausimai

Į susitikimo pabaigą suvažiavimo delegatus netikėtai aplankė kaip tik į Klivlandą spalio 29 d. NBA reguliaraus sezono rungtynių su Niujorko „Knicks“ atvykęs žaisti Mindaugas Kuzminskas. Lietuvos rinktinės puolėjas ilgokai bendravo su ŠALFASS nariais ir vietiniais Lietuvių klubo lankytojais, mielai fotografavosi su visais gerbėjais, tarp jų ir mažaisiais sirgaliais, taip pat skanavo Editos ir Rūtos lietuviškos virtuvės patiekalų, sakė, kad pirmąsyk per 2 metus Amerikoje valgė itin savo mėgstamų cepelinų, klausėsi Eugenijaus Dicevičiaus (Augio) atliekamų dainų. Lietuvis vis dar nepasirodė aikštelėje ir šį sekmadienį, bet jo atstovaujami „Knicks“ neturėjo vargo su praėjusių metų NBA čempionato finale rungtyniavusiais „Cavaliers“  krepšininkais ir laimėjo dvikovą rezultatu 114:95.

ŠALFASS suvažiavimo dalyviai (su žaliais marškinėliais) ir Lietuvių klubo Klivlande šeimininkės bei dainininkas Augis (su juodais marškinėliais) su Mindaugu Kuzminsku

Nuotraukos: Tomas Masaitis

Permanent link to this article: http://www.salfass.org/sportas/salfass-suvaziavimas-2017-m-spalio-28-d/